Амстердам оцінив свою шкоду від катастрофи MH17 у 166 млн євро
Нідерланди мають намір добиватися виплат від росії, яка несе відповідальність за загибель 298 людей, що перебували на борту

У зв'язку з катастрофою на Донеччині в 2014 році «Боїнга» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17, Нідерланди понесли витрати обсягом 166 млн євро. Такі дані містяться в підготовленій на запит уряду доповіді Рахункової палати Нідерландів. Документ був представлений у Гаазі у четвер, 29 лютого, передає DW.
Ці витрати можуть бути покладені на росію в результаті позову Нідерландів до цієї країни, випливає із повідомлення прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте в Твіттері.
«Уряд дуже вдячний за цей звіт, тому що, хоча очевидно, що неможливо полегшити страждання жертв і родичів, ми можемо зробити крок до справедливості. Наприклад, ця доповідь може призвести до обґрунтованої вимоги компенсації в судовому процесі Нідерландів проти росії», – йдеться у його пості.
Нідерланди ініціювали у Міжнародній організації цивільної авіації ООН розгляд про державну відповідальність росії за аварію MH17. Рахунковій палаті Нідерландів було доручено зібрати дані про витрати країни у зв'язку з цією катастрофою, щоб доповнити ними цей позов.
Зі звіту випливає, що найбільшою статтею витрат було розслідування причин катастрофи: на це пішло 53 млн євро. Ще 34,1 млн євро було витрачено на організацію кримінального переслідування підозрюваних та судового процесу.
Літак компанії Malaysia Airlines, що прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року на сході України в районі військових дій між збройними силами країни та сепаратистами. В результаті загинули 298 людей.
Після трагедії п'ять країн – Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна – створили спільну Міжнародну слідчу групу (JIT). Її експерти дійшли висновку, що цивільний літак у небі над Донбасом збила ракета серії 9М38, випущена зенітно-ракетним комплексом «Бук», а ЗРК знаходився на території, підконтрольній проросійським силам.
Слідчі впевнені, що «Бук» потрапив на українську територію з 53-ї бригади ППО рф, що базувалася під Курськом, і незабаром після трагедії транспортували назад через кордон на територію рф.
У листопаді 2022 року окружний суд Гааги визнав колишнього «міністра оборони» так званої «днр» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), генерал-майора Сергія Дубинського та Леоніда Харченка винними у катастрофі. Усіх троє було заочно засуджено до довічного позбавлення волі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].