Амстердам оцінив свою шкоду від катастрофи MH17 у 166 млн євро

Амстердам оцінив свою шкоду від катастрофи MH17 у 166 млн євро

Нідерланди мають намір добиватися виплат від росії, яка несе відповідальність за загибель 298 людей, що перебували на борту

Амстердам оцінив свою шкоду від катастрофи MH17 у 166 млн євро
фото Shutterstock

У зв'язку з катастрофою на Донеччині в 2014 році «Боїнга» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17, Нідерланди понесли витрати обсягом 166 млн євро. Такі дані містяться в підготовленій на запит уряду доповіді Рахункової палати Нідерландів. Документ був представлений у Гаазі у четвер, 29 лютого, передає DW.

Ці витрати можуть бути покладені на росію в результаті позову Нідерландів до цієї країни, випливає із повідомлення прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте в Твіттері.

«Уряд дуже вдячний за цей звіт, тому що, хоча очевидно, що неможливо полегшити страждання жертв і родичів, ми можемо зробити крок до справедливості. Наприклад, ця доповідь може призвести до обґрунтованої вимоги компенсації в судовому процесі Нідерландів проти росії», – йдеться у його пості.

Нідерланди ініціювали у Міжнародній організації цивільної авіації ООН розгляд про державну відповідальність росії за аварію MH17. Рахунковій палаті Нідерландів було доручено зібрати дані про витрати країни у зв'язку з цією катастрофою, щоб доповнити ними цей позов.

Зі звіту випливає, що найбільшою статтею витрат було розслідування причин катастрофи: на це пішло 53 млн євро. Ще 34,1 млн євро було витрачено на організацію кримінального переслідування підозрюваних та судового процесу.

Літак компанії Malaysia Airlines, що прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року на сході України в районі військових дій між збройними силами країни та сепаратистами. В результаті загинули 298 людей.

Після трагедії п'ять країн – Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна – створили спільну Міжнародну слідчу групу (JIT). Її експерти дійшли висновку, що цивільний літак у небі над Донбасом збила ракета серії 9М38, випущена зенітно-ракетним комплексом «Бук», а ЗРК знаходився на території, підконтрольній проросійським силам.

Слідчі впевнені, що «Бук» потрапив на українську територію з 53-ї бригади ППО рф, що базувалася під Курськом, і незабаром після трагедії транспортували назад через кордон на територію рф.

У листопаді 2022 року окружний суд Гааги визнав колишнього «міністра оборони» так званої «днр» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), генерал-майора Сергія Дубинського та Леоніда Харченка винними у катастрофі. Усіх троє було заочно засуджено до довічного позбавлення волі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло