У всьому світі 44% молоді вважає, що говорити про психічне здоров'я соромно – Зеленська
Перша леді додала, що ще 38% вважають, що такі розмови занадто схвилювали б їх сім'ю та друзів

У всьому світі 44% молоді вважає, що соромно говорити про психічне здоров'я. Водночас ще 38% вважають, що такі розмови занадто схвилювали б їх сім'ю та друзів.
Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.
Вона уточнила, що йдеться про молодь 13-24 років, які взяли участь у соціологічному дослідженні, проведеному на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів.
«Це результати, що дуже хвилюють. Адже в дослідженні є й інші дані: половина молодих людей відчуває стрес, пригніченість і виснаження. Байдужість дорослих до цих почуттів – те, на що ми не маємо права. Дитині завжди потрібна старша рука, за яку вона може взятися, щоб здолати труднощі», – написала Зеленська.
Перша леді нагадала про видання «Психічне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам», яке можна знайти на сайті Всеукраїнської програми психічного здоров’я «Ти як?».
Вона уточнила, що ця збірка порад розроблена спільно з ЮНІСЕФ та спрямована на допомогу у кризових ситуаціях як дітям, так і дорослим.
«У ній є інформація про ознаки, які вказують на потребу звернутися за психологічною підтримкою, техніки допомоги для стабілізації психоемоційного стану, а також необхідні контакти фахівців», – підкреслила Зеленська.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Держпраці опублікувало список порад для підтримки ментального здоров'я.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].