Сукупний обсяг дивідендів, виплачених найбільшими компаніями світу, досяг рекордних $1,66 трлн

Сукупний обсяг дивідендів, виплачених найбільшими компаніями світу, досяг рекордних $1,66 трлн

Експерти прогнозують, що за підсумками 2024 року він зросте на 3,9% – до $1,72 трлн

Сукупний обсяг дивідендів, виплачених найбільшими компаніями світу, досяг рекордних $1,66 трлн

У 2023 році сукупний обсяг дивідендів, які виплатили найбільші компанії світу, зросли на 5% і досягли рекордних $1,66 трлн.

Про це пише Reuters з посиланням на Janus Henderson Investors.

Підвищення дивідендних виплат банками частково компенсувалося скороченням цих платежів у гірничодобувній галузі. Загалом 86% з 1200 компаній, результати яких враховувалися в розрахунках, збільшили розмір дивідендів або залишили їх на колишньому рівні.

Експерти прогнозують, що за підсумками 2024 року сумарний обсяг виплачених дивідендів зросте на 3,9% – до $1,72 трлн.

За минулий рік рекордні дивіденди були зафіксовані у 22 країнах, зокрема у США, Франції, Німеччині, Італії, Канаді, Мексиці та Індонезії. У Японії 91% компаній збільшили розмір дивідендів або залишили без змін.

Європа (крім Великої Британії) забезпечила 40% загального світового зростання. Дивідендні виплати в цьому регіоні зросли на 10,4% – до $300,7 млрд, що є історичним максимумом.

Дивіденди світового банківського сектору зросли на 15% – до $220 млрд. Водночас гірничодобувна галузь скоротила виплати на 11,5%, переважно через зниження цін на сировину, що також негативно вплинуло на сумарний показник Австралії, де розташовано багато великих представників цієї галузі.

Світовим лідером за обсягом спрямованих на дивіденди коштів стала Microsoft Corp., за нею ідуть Apple Inc., Exxon Mobil, China Construction Bank, PetroChina Co., BHP, China Mobile, Johnson & Johnson, JPMorgan Chase & Co. і AP Moller-Maersk. Сукупна сума їхніх виплат становить $136,1 млрд, це 8,2% від загального показника.

У 2022 році на десятку найкращих компаній припадало $155 млрд (або 9,9% від загального обсягу виплат), а у 2021 році – $149 млрд (10,3%).

Дослідження Janus Henderson, яке аналізує глобальні тенденції виплат дивідендів, враховує дані 1200 найбільших за ринковою вартістю компаній світу і проводиться з 2009 року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що один із найбільших європейських орендодавців вирішив зупинити виплату дивідендів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло