Тайвань планує створити власну мережу супутникового інтернету й відмовитися від Starlink

Тайвань планує створити власну мережу супутникового інтернету й відмовитися від Starlink

Відповідне рішення ухвалене для гарантування національної безпеки та комунікаційної стійкості

Тайвань планує створити власну мережу супутникового інтернету й відмовитися від Starlink
Фото: Pixabay

Тайвань планує створити власну супутникового інтернету, щоб не залежати від сервісу Starlink американського мільярдера Ілона Маска. Метою створення є забезпечення національної безпеки та комунікаційної стійкості.

Про це повідомив The New York Times.

Уточнюється, що відповідна ініціатива відображає нагальну потребу країни в надійній резервній інтернет-системі. Вона враховує геополітичну напруженість у відносинах із Китаєм і вразливість наявної інфраструктури.

Зазначається, що проєкт компанії SpaceX Starlink здобув світове визнання, проте занепокоєння щодо потенційних ризиків залежності від сервісу спонукає Тайвань до створення власної супутникової мережі.

Наголошується, що країна розташована за 128 км від Китаю та часто зазнає кіберзагроз і військових провокацій. Потреба в самодостатній системі зв’язку повʼязана з перебоями інтернету, що сталися в Україні через напад росії, що зробило потребу в автономній супутниковій мережі зрозумілою для тайванських урядовців.

За даними видання, тайванський уряд планує інвестувати $1,3 млрд на космічну програму для запуску першого супутника зв’язку до 2026 року.

Уряд також намагається забезпечити зв’язок до створення власної мережі, тому укладає угоди з наявними супутниковими операторами. Йдеться про компанії SES і Eutelsat OneWeb, які мають забезпечити додаткові гарантії інтернет-стійкості Тайваню.

Уточнюється, що ініціатива Тайваню полягає у зміцненні своєї позиції як технологічного центру, спираючись на репутацію провідного виробника напівпровідників. Проєкт розглядається як шлях до утвердження Тайваню як важливого гравця в космічній галузі.

Разом з тим плани Тайваню стикаються з перешкодами. Зокрема, йдеться про високі витрати, які пов’язані із запуском супутників, де традиційно домінують кілька світових компаній.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що можливий конфлікт навколо Тайваню з втягуванням США обійдеться світу у $10 трлн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло