В Україну мають намір повернутися 26% українських біженців – це вдвічі менше, ніж два роки тому

В Україну мають намір повернутися 26% українських біженців – це вдвічі менше, ніж два роки тому

Експерт вважає, що дедалі більше українців стають задоволені життям у чужій країні

This text is also available in English
В Україну мають намір повернутися 26% українських біженців – це вдвічі менше, ніж два роки тому
Латвія
фото DR

Український Центр економічної стратегії провів соціологічне дослідження, за даними якого на батьківщину планують повернутись лише 26% біженців з України.

За даними Центру, кількість українців, які виїхали з країни і які мають намір повернутися, значно скоротилася порівняно з даними 2022 року, коли їхня частка склала близько 50%.

Голова Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський розповів на прес-конференції в агентстві «Укрінформ», що його організація провела три хвилі досліджень про настрої українських біженців, і що отримані цифри є «досить орієнтовними», але «на динаміку варто звертати увагу».

«Ми бачимо суттєві негативні зміни у показнику частки українців, які планують повернутись, – цитує Вишлінського “Укрінформ”. – Так, якщо у листопаді 2022 року 50% опитаних точно планували повертатися, у травні 2023-го таких було вже 41%, а, за даними опитування, у січні 2024 року таких людей лише 26%».

Експерт вважає, що дедалі більше українців задоволені життям у країні місцезнаходження більше, ніж на батьківщині. За його даними, значно зросла частка тих біженців, чий дохід знову піднявся на рівень, який у них був до війни.

Серед факторів, які можуть сприяти поверненню українців, Вишлінський назвав закінчення війни та припинення постійних обстрілів з боку росії та підвищення рівня життя в Україні.

Однак, припинення бойових дій, за словами голови Центру економічної стратегії, не гарантує репатріацію біженців.

«Ми оцінюємо кількість біженців, які залишаться за кордоном, у трьох сценаріях: оптимістичному, середньому та песимістичному, – цитує Вишлінського “Укрінформ”. – За нашими розрахунками, з тих 3,6 млн українців, які перебувають сьогодні в демократичних країнах, після закінчення війни там і залишаться 1,4 млн українців в оптимістичному сценарії, 2 млн – у середньому і 2,3 – у песимістичному сценарії».

За даними Євросоюзу на кінець 2023 року, після початку російського повномасштабного вторгнення в країнах ЄС отримали притулок 4,2 млн українців.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло