В Україну мають намір повернутися 26% українських біженців – це вдвічі менше, ніж два роки тому
Експерт вважає, що дедалі більше українців стають задоволені життям у чужій країні

Український Центр економічної стратегії провів соціологічне дослідження, за даними якого на батьківщину планують повернутись лише 26% біженців з України.
За даними Центру, кількість українців, які виїхали з країни і які мають намір повернутися, значно скоротилася порівняно з даними 2022 року, коли їхня частка склала близько 50%.
Голова Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський розповів на прес-конференції в агентстві «Укрінформ», що його організація провела три хвилі досліджень про настрої українських біженців, і що отримані цифри є «досить орієнтовними», але «на динаміку варто звертати увагу».
«Ми бачимо суттєві негативні зміни у показнику частки українців, які планують повернутись, – цитує Вишлінського “Укрінформ”. – Так, якщо у листопаді 2022 року 50% опитаних точно планували повертатися, у травні 2023-го таких було вже 41%, а, за даними опитування, у січні 2024 року таких людей лише 26%».
Експерт вважає, що дедалі більше українців задоволені життям у країні місцезнаходження більше, ніж на батьківщині. За його даними, значно зросла частка тих біженців, чий дохід знову піднявся на рівень, який у них був до війни.
Серед факторів, які можуть сприяти поверненню українців, Вишлінський назвав закінчення війни та припинення постійних обстрілів з боку росії та підвищення рівня життя в Україні.
Однак, припинення бойових дій, за словами голови Центру економічної стратегії, не гарантує репатріацію біженців.
«Ми оцінюємо кількість біженців, які залишаться за кордоном, у трьох сценаріях: оптимістичному, середньому та песимістичному, – цитує Вишлінського “Укрінформ”. – За нашими розрахунками, з тих 3,6 млн українців, які перебувають сьогодні в демократичних країнах, після закінчення війни там і залишаться 1,4 млн українців в оптимістичному сценарії, 2 млн – у середньому і 2,3 – у песимістичному сценарії».
За даними Євросоюзу на кінець 2023 року, після початку російського повномасштабного вторгнення в країнах ЄС отримали притулок 4,2 млн українців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].