Польща та Німеччина створюють коаліцію для постачання бронетехніки Україні

Польща та Німеччина створюють коаліцію для постачання бронетехніки Україні

Йдеться про спільне надання Україні ракет і зброї

This text is also available in English
Польща та Німеччина створюють коаліцію для постачання бронетехніки Україні
фото DR

Уряди Польщі та Німеччини створюють коаліцію для постачання бронетехніки Україні, заявили міністри оборони двох країн.

Джерело. Про це пише ВВС.

Голова польського оборонного відомства Владислав Косиняк-Камиш та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зустрічалися у Польщі невдовзі після засідання країн так званого «Веймарського трикутника» (регіональної групи, до якої входять Франція, Німеччина та Польща).

Міністри оборони повідомили, що робота коаліції з постачання бронетехніки розпочнеться 26 березня і до неї також приєднаються інші країни, зокрема Велика Британія, Швеція та Італія.

«Це одна з найважливіших коаліцій, які були створені», – сказав журналістам Косиняк-Камиш.

Пісторіус пояснив, що робота коаліції покликана забезпечити безпеку України у майбутньому.

«Йдеться про спільне надання Україні ракет та зброї. З одного боку, ми і так це робимо зараз, але з іншого, це частина зусиль щодо створення нового потенціалу, розрахованого на майбутнє, на період, який чекає Україну протягом кількох наступних років», – сказав міністр оборони Німеччини.

Він додав, що створення коаліції з постачання бронетехніки буде обговорюватися у вівторок на черговому засіданні міжнародної групи із забезпечення України озброєннями (відомої як «формат Рамштайн»).

Протягом останніх двох років Берлін та Варшава відправили Збройним силам України безліч бронемашин, у тому числі танки та бойові машини піхоти. Проте за час невдалого літнього контрнаступу ЗСУ втратили частину цієї техніки.

Міністри оборони також повідомили, що дві країни візьмуть участь у створенні військового угруповання швидкого реагування, яке покликане відбити можливу атаку на країни Євросоюзу.

За словами Пісторіуса та Косиняк-Камиша, з липня польська та німецькі групи військ у складі по 2,5 тисяч військовослужбовців від кожної країни будуть готові до негайного відправлення у разі потреби.

Бекграунд. Нагадаємо, Макрон, Шольц і Туск домовилися купувати озброєння для України від доходів з російських заморожених активів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло