Рада ввела штрафи за порушення норм у сфері лобіювання
Зокрема, здійснення лобіювання без реєстрації спричиняє накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Верховна Рада України прийняла в цілому закон щодо порушення законодавства у сфері здійснення лобіювання. «За» проголосували 290 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Документом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, за здійснення лобіювання без реєстрації та за порушення законодавства у сфері лобіювання.
«Відсутність законодавчого регулювання лобіювання, у тому числі визначення відповідальності за порушення законодавства у сфері лобіювання, на сьогодні визнано проблемою, що потребує вирішення у низці нормативно-правових актів, а також потребує вирішення відповідно до рекомендацій міжнародних організацій членом яких є Україна», – пояснюють ініціатори проєкту.
Закон передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема:
- здійснення лобіювання без реєстрації у реєстрі прозорості в порядку, встановленому законодавством – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- неподання або несвоєчасне подання звіту суб’єктом лобіювання – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- подання завідомо недостовірних відомостей суб’єктом лобіювання до Реєстру прозорості – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- здійснення лобіювання в інтересах особи, яка не може бути бенефіціаром відповідно до вимог закону «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні», або укладення суб’єктом лобіювання договору про надання послуг з лобіювання з особою, яка не може бути клієнтом відповідно до вимог цього закону – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із забороною здійснення лобіювання строком на один рік.
- вчинення дій чи прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів під час лобіювання – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо: раніше Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні». Відповідний проєкт закону спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської комісії, зафіксованих у Пакеті розширення, та є частиною урядового антиолігархічного плану дій.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ВР ухвалила закон про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].