Південна Корея виділяє Україні пакет допомоги на $2,3 млрд
Крім того, у Брюсселі обговорювався вплив на безпеку Корейського півострова військової співпраці між росією та Північною Кореєю

Сеул надасть Києву середньо- та довгостроковий пакет допомоги у розмірі $2,3 млрд, починаючи з поточного року, а також запропонує $12 млн на реабілітацію поранених українських солдатів через трастовий фонд НАТО для допомоги Україні.
Про це напередодні заявив міністр закордонних справ країни Чо Тхе Юль на засіданні в Брюсселі за участю представників країн-партнерів НАТО по Індо-Тихоокеанському регіону, інформує південнокорейське інформагентство «Ренхап «.
Ще однією темою цього засідання стала військова співпраця між росією і Північною Кореєю, передала прес-служба південнокорейського МЗС.
За словами Чо, «підтримка Північної Кореї російською зброєю впливає на безпеку не лише Європи, а й Корейського півострова та Індо-Тихоокеанського регіону», пише Ренхап. Передача москвою військових технологій та постачання нафти Пхеньяну загрожують глобальному режиму нерозповсюдження, цитує агентство голову південнокорейської дипломатії.
Крім того, Чо розкритикував той факт, що росія наприкінці березня наклала вето на продовження мандату групи контролю за дотриманням режиму санкцій ООН, накладених на Північну Корею у зв'язку з її ядерною та ракетною програмами. Цей крок південнокорейський міністр порівняв зі «знищенням камери спостереження з метою завадити затриманню злочинця», зазначає прес-служба МЗС у Сеулі.
Наприкінці березня стало відомо, що Південна Корея та США обговорюють можливість заблокувати постачання нафти до КНДР, які порушують санкції ООН, і створили для цього нову робочу групу.
«Нафта є важливим ресурсом для ядерних та ракетних розробок Північної Кореї та її військової потужності. Сеул і Вашингтон стурбовані можливим постачанням російської нафти до КНДР», – наголошувалося в заяві МЗС Південної Кореї на цю тему.
Бекграунд. Також повідомлялося, що США закликають Південну Корею посилити контроль за експортом чипів до Китаю. У Байдена хочуть, щоб Сеул прийняв такі самі обмеження у сфері технологій, як і США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].