Європейське виробництво боєприпасів виявилося залежним від китайської нітроцелюлози

Європейське виробництво боєприпасів виявилося залежним від китайської нітроцелюлози

Оборонні компанії зіткнулися з тим, що їм доведеться будувати нові ланцюжки поставок у «багатополярному світі»

This text is also available in English
Європейське виробництво боєприпасів виявилося залежним від китайської нітроцелюлози
фото DR

Європа зазнає серйозного дефіциту нітроцелюлози, яку використовують для виробництва вибухових речовин, пороху та твердого ракетного палива.

Це може спричинити труднощі зі збільшенням виробництва боєприпасів, необхідних для поповнення європейських запасів та підтримки України.

Джерело. Про це пише Financial Times з посиланням на джерело в оборонній промисловості та на європейських виробників.

Тим часом росія, яка також нарощує виробництво боєприпасів, за останні два роки збільшила імпорт нітроцелюлози з Китаю. Згідно з даними, вивченими британським Королівським інститутом об'єднаних служб, її закупівлі в Китаї підскочили з $3,4 млн у 2022 році до $7,18 млн за перші 10 місяців 2023 року.

Шведська Saab заявила, що у довгостроковій перспективі компаніям, можливо, доведеться розглянути альтернативні способи виробництва критично важливих матеріалів для захисту європейської «екосистеми боєприпасів».

Глава шведської групи Мікаель Йоханссон розповів Financial Times, що нітроцелюлоза є прикладом того, як оборонним компаніям доведеться будувати нові ланцюжки поставок у «багатополярному світі», де «буде присутній не тільки західний порядок, заснований на правилах».

Він додав: «Ми маємо подумати про країни-однодумці і про те, з ким ми можемо працювати в довгостроковій перспективі, кому ми можемо довіряти».

Британська компанія BAE Systems, яка забезпечує збройні сили Великої Британії боєприпасами, заявила, що, незважаючи на наявність достатніх запасів сировини для виробництва боєприпасів, вона «знала про потенційні побоювання, пов'язані з майбутньою доступністю нітроцелюлози» та активно взаємодіяла зі своїми партнерами для забезпечення майбутніх поставок.

Компанія Rheinmetall, чия дочірня компанія Nitrochemie виробляє нітроцелюлозу, підтвердила, що розглядає можливість створити підрозділ з виробництва лінтів (стрічок) у Нижній Саксонії у рамках нового підприємства з виробництва боєприпасів.

Бекграунд. Як повідомлялося, попри санкції росія вдвічі наростила імпорт сировини для виробництва вибухівки, в тому числі з США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло