Швейцарія проведе у червні мирну конференцію щодо України за участю до 100 країн

Швейцарія проведе у червні мирну конференцію щодо України за участю до 100 країн

Головна інтрига – чи братиме в ній участь Китай

This text is also available in English
Швейцарія проведе у червні мирну конференцію щодо України за участю до 100 країн
фото Офіційний сайт Президента України

Швейцарія планує провести у червні міжнародну конференцію з мирного врегулювання в Україні за участю великої кількості країн, насамперед представників так званого Глобального Півдня. росію на неї не запросять. Поки що зберігається головна інтрига – чи братиме участь Китай.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Конференція може пройти 16-17 червня, планується ухвалити делегації 80-100 країн, розповіли агентству люди, знайомі із ситуацією. Щоправда, за їхніми словами, поки що невідомо, скільки лідерів зможе приїхати.

Попередні п'ять конференцій проводилися на рівні радників із національної безпеки.

Провести саміт лідерів країн пообіцяла президент Швейцарської конфедерації Віола Амерд після зустрічі у січні із президентом України Володимиром Зеленським напередодні Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Представник міністерства закордонних справ Швейцарії сказав Bloomberg, що остаточного рішення про дату та місце заходу ще не прийнято:

«На додаток до позицій України, росії та Європи важливо також послухати Глобальний Південь, який відіграватиме ключову роль у подальшому включенні росії до процесу мирного врегулювання. Саме тому ми перебуваємо у тісному контакті з Китаєм, Індією, Бразилією, ПАР та Саудівською Аравією».

Київ та його союзники вважають участь Китаю вкрай важливою для успіху зустрічі, оскільки Пекін, на їхню думку, може вплинути на москву.

Поки що представник Китаю брав участь лише в другій за рахунком конференції щодо мирної формули Зеленського.

Китаю необхідно бути за столом переговорів на наступних конференціях, говорив під час січневого заходу у Швейцарії керівник Офісу президента Андрій Єрмак (у ньому брали участь радники з національної безпеки 83 країн).

У березні спеціальний представник уряду КНР у справах Євразії Лі Хуей заявив, що в Пекіні вважають за необхідне організувати мирну конференцію, яку однаково визнаватимуть і росія, і Україна. Коментуючи можливість її проведення у Швейцарії, він зазначив, що всім сторонам було б добре «брати участь на рівноправній основі, справедливо обговорювати всі запропоновані проекти, щоб гарантувати успіх та отримати результати від цього заходу».

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Зеленський зазначав, що путін буде готовий до діалогу, коли України вийде на кордони 2022 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло