США запровадили санкції проти китайських компаній через зв’язки з росією

США запровадили санкції проти китайських компаній через зв’язки з росією

Йдеться про компоненти для дронів Shahed, які використовують Іран для атак на нафтові танкери та росія в Україні

США запровадили санкції проти китайських компаній через зв’язки з росією
фото DR

США вводять нові санкції проти компаній з Китаю та ОАЕ через зв'язок з росією та Іраном.

Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву влади.

Зокрема, 11-ти юридичним особам буде заборонено постачання технологій без спеціальної ліцензії.

Серед них – китайська Jiangxi Xintuo Enterprise, яка підтримувала виробництво безпілотників у росії. Аналогічні санкції торкнулися Shenzhen Jiasibo Technology, яка, за даними США, постачала компоненти та технології подвійного призначення в Іран.

Йдеться про «компоненти для дронів Shahed, які використовуються Іраном для атак на нафтові танкери на Близькому Сході та росією в Україні», цитує Reuters офіційне повідомлення у федеральному реєстрі США.

Крім того, під санкції потрапили чотири китайські компанії, які купували американську продукцію для військово-промислового комплексу, та зареєстрована в ОАЕ Khalaj Trading, яку США звинувачують у порушенні санкцій проти Ірану.

До санкційних списків додано також три російські компанії – ОДК-СТАР, «Дельта аеро» та «Аеросила». Вони також входили до мережі закупівлі компонентів для БПЛА, вважають у Вашингтоні.

росія з літа 2023 року почала будувати завод із виробництва іранських безпілотників у вільній економічній зоні «Алабуга» у Татарстані. За даними американської розвідки, він мав почати роботу на початку 2024 року.

Як писав Haaretz з посиланням на хакерські витоки, справжність яких підтвердила ізраїльська розвідка, загальна сума російсько-іранської угоди щодо дронів, включаючи запуск заводу, може досягати $1,75 млрд. росія, як стверджується, погодилася платити по $193 тисяч за один безпілотник, хоча їхня реальна вартість оцінюється в $20–50 тисяч, а Іран просив $375 тисяч. Оплата відбувається у золоті, зазначає Haaretz.

Бекграунд. Нагадаємо, Мінфін США пригрозив жорсткими санкціями китайським фірмам в разі підтримки оборонного сектору росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло