Апарат «Вояджер-1», запущений у космос 46 років тому, відновив передання показників
Останні пів року вчені втратили з ним зв’язок, але тепер став можливим дистанційний ремонт апарату

Команда зонда «Вояджер-1» вперше з листопада 2023 року отримала від апарата дані телеметрії про стан бортових систем. Про це йдеться на сайті лабораторії реактивного руху.
Раніше NASA повідомляла, що причиною збою роботи «Вояджера-1» виявився пошкоджений сегмент пам'яті блока в одному з бортових комп'ютерів зонда. Через це зонд передавав на Землю некоректну телеметрію. Як зазначала NASA, проблему можна розв'язати, проте на це піде додатковий час.
Зазначається, що частина коду, яка зберігається на пошкодженому сегменті бортової пам'яті та відповідає за роботу блоку формування телеметрії, була успішно переміщена до іншого місця.
У найближчі тижні інженери планують перемістити частини коду, що залишилися, зокрема ті, які відповідають за передачу наукових даних.
«Вояджер-1» – найбільш віддалений від Землі рукотворний об'єкт. За 46 років і сім місяців він віддалився від планети більш ніж на 162 астрономічні одиниці. Як і «Вояджер-2», зонд залишив геліосферу та вивчає міжзоряний простір.
Це не перший подібний збій в апаратів. 2023 року «Вояджер-2» втратив зв'язок через дезорієнтацію антени.
Довідково: астрономічна одиниця (відстань від Землі до Сонця) – приблизно 150 млн км.
Бекграунд. Нагадаємо, SpaceX втретє запустила ракету Starship, але втратила з нею звʼязок при поверненні на Землю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].