Найбільший у рф гірнично-збагачувальний холдинг «Норнікель» перенесе завод у Китай, щоб обійти санкції

Найбільший у рф гірнично-збагачувальний холдинг «Норнікель» перенесе завод у Китай, щоб обійти санкції

На рішення вплинули нові санкції США та Британії, через які багато клієнтів відмовилися від металів компанії

Найбільший у рф гірнично-збагачувальний холдинг «Норнікель» перенесе завод у Китай, щоб обійти санкції
фото DR

«Норільський нікель» – найбільший гірничо-металургійний холдинг рф – має намір перенести мідний завод під Норильськом до Китаю з розрахунку на те, що це допоможе подолати санкції, забезпечити доступ до технологій і ринку збуту. Про це повідомив голова компанії та основний акціонер Владімір Потанін, пише moscowtimes.eu.

За словами Потаніна, який входить у топ-5 найбагатших мільярдерів рф зі статком $23,7 млрд за оцінкою Forbes, на рішення вплинули нові санкції США та Великої Британії, через які багато клієнтів відмовилися від металів компанії.

«Цей тиск змусив замислитись над тим, як правильніше доставляти наш товар до ринків збуту. І одним із таких нестандартних рішень є перенесення частини виробництва на ринки безпосереднього споживання», – пояснив Потанін.

За словами Потаніна, закриття мідного заводу в росії та запуск нового в Китаї буде синхронізовано: нові потужності в КНР планується побудувати до середини 2027 року, підготувавши логістику та все необхідне для постачання концентрату.

Для проекту в Китаї планується створити спільне підприємство, якому з росії поставлятиметься щороку близько 2 млн тонн мідного концентрату через Північний морський шлях.

Це дозволить збільшити виторг на 20% та освоїти технології з виробництва батарейних матеріалів, сподівається Потанін.

До початку вторгнення в Україну «Норнікель» готував спільний батарейний проект із німецьким концерном BASF, але після введення санкцій його було припинено.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що США розглядають санкції проти китайських банків, але поки що хочуть по-іншому переконати Пекін не співпрацювати з рф. У разі санкцій китайські банки будуть відрізані від доступу до долара – це завдасть істотних збитків китайській економіці.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло