Welt: росія зірвала мирні переговори з Україною в 2022 році через вимогу зробити російську мову другою офіційною

Welt: росія зірвала мирні переговори з Україною в 2022 році через вимогу зробити російську мову другою офіційною

Сторони тоді досягли консенсусу по майже всіх пунктах, але росія висунула додаткові умови

This text is also available in English
Welt: росія зірвала мирні переговори з Україною в 2022 році через вимогу зробити російську мову другою офіційною
фото Shutterstock

Київ відмовився продовжувати мирні переговори з москвою після зустрічі у Стамбулі у 2022 році через те, що росія висунула додаткові умови для закінчення війни. Серед них була вимога зробити російську мову другою офіційною в Україні, скасувати взаємні санкції та припинити позови у міжнародних судах.

Джерело. Про це пише Welt із посиланням на проект угоди, передає moscowtimes.eu.

Видання розкрило деталі проекту угоди від 15 квітня 2022 року. З нього випливало, що москва та Київ були близькі до укладання миру, оскільки домовилися за основними моментами. Нерозв'язаними залишалися лише кілька пунктів, які того ж місяця мали особисто обговорити президенти владімір путін та Володимир Зеленський.

Зокрема, суперечки викликало питання про допустиму кількість особового складу та військової техніки в української армії. москва хотіла обмежити чисельність ЗСУ 85 тисячами людей, Київ наполягав на 250 тисячах. Те саме стосувалося танків (342 проти 800), артилерії (519 проти 1900) та винищувачів (102 проти 160).

При цьому Україна погодилася дотримуватися нейтралітету, не вступаючи ні в які військові союзи, включаючи НАТО; не впускати на свою територію іноземні війська; не надавати інфраструктуру іншим державам та не брати участь з ними у військових навчаннях.

Серед інших узгоджених пунктів була відмова від виробництва та придбання ядерної зброї. Також Україна висловила готовність законодавчо заборонити поняття «фашизм», «нацизм» та «агресивний націоналізм».

У свою чергу росія була згодна на те, щоб постійні члени Ради безпеки ООН – Велика Британія, Китай, США та Франція – надали Україні гарантії безпеки за умови їхнього нерозповсюдження на Крим і Севастополь. Однак у проекті був відсутній консенсус щодо Донбасу.

Газета The Wall Street Journal і журнал Foreign Affairs, у розпорядженні яких також опинилися проекти договору і попередньої Стамбульської угоди, раніше вказували, що питання про майбутнє сепаратистських регіонів на сході України в документах взагалі не порушувалося, обговорювати його передбачалося на особистій зустрічі Зеленського і путіна.

У Кремлі заперечують, що зрив підписання мирної угоди у квітні 2022 року стався з вини росії. За словами речника Кремля Дмітрія Пєскова, провина за це лежить на керівництві Британії. «Це був прямий тиск з боку Лондона», – заявив він.

Зокрема, йшлося про втручання тодішнього прем'єра Британії Бориса Джонсона. Глава української переговорної делегації Давид Арахамія говорив, що той порадив «нічого не підписувати» з росією, додавши: «Давайте просто битися».

Сам Джонсон стверджував, що не забороняв Володимиру Зеленському укладати мирну угоду, а лише висловлював занепокоєння щодо змісту документа.

Бекграунд. Нагадаємо, міністр закордонних справ рф сергєй лавров заявив журналістам кількох російських видань, що рф не планує припиняти військові дії в Україні під час переговорів щодо конфлікту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло