Туреччина повністю припинила торгівлю з Ізраїлем через війну в секторі Газа

Туреччина повністю припинила торгівлю з Ізраїлем через війну в секторі Газа

В Ізраїлі запевнили, що швидко знайдуть заміну Анкарі в зовнішній торгівлі, а також розширять власне виробництво

Туреччина повністю припинила торгівлю з Ізраїлем через війну в секторі Газа
фото Pixaby

Туреччина припинила торгівлю з Ізраїлем через війну в секторі Газа, імпорт та експорт товарів зупинено з 2 травня.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на двох турецьких чиновників.

Інформацію підтвердив міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац, який звинуватив президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана у порушенні міжнародних угод та зневаженні інтересів турецького народу. Глава МЗС запевнив, що Ізраїль швидко знайде заміну Анкарі у зовнішній торгівлі, а також розширить власне виробництво необхідних товарів.

На початку квітня Туреччина обмежила експорт до Ізраїлю через війну в Газі. Під ембарго потрапили 54 види товарів, включаючи вироби зі сталі та алюмінію, деякі види добрив та промислової техніки, а також електричні кабелі, фарби, лаки та авіапальне. У Мінпромторгу вказали, що обмеження діятимуть до припинення вогню у секторі Газа та забезпечення доступу мешканців анклаву до гуманітарної допомоги.

У відповідь Ізраїль пригрозив дзеркальними заходами та заявив про намір звернутися до США, щоб ті розглянули можливість санкцій та припинення інвестицій у Туреччину.

За даними турецького статистичного інституту, 2023 року товарообіг між двома країнами становив $6,8 млрд, з яких 76% припало на турецький експорт.

За інформацією OEC World, 2022 року Анкара експортувала до Ізраїлю металів на суму $2 млрд, забезпечивши чверть усіх потреб країни.

1 травня глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив про намір республіки приєднатися до позову ПАР проти Ізраїлю, поданого до Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями у «геноциді» палестинців у Газі. Анкара закликала інші країни зробити те саме.

Ізраїль і Туреччина відновили дипломатичні відносини у серпні 2022 року після 10 років напруженості та вивчали можливості розширення співпраці, аж поки 7 жовтня терористи Хамас не напали на єврейську державу. Ердоган називав бойовиків радикальної ісламістської організації «борцями за свободу» і неодноразово критикував дії Ізраїлю в Газі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло