МХП знову прибутковий: 2023 року агрохолдинг заробив $142 млн після збитків рік тому

МХП знову прибутковий: 2023 року агрохолдинг заробив $142 млн після збитків рік тому

Ще у 2022 році компанія мала $231 млн збитків

МХП знову прибутковий: 2023 року агрохолдинг заробив $142 млн після збитків рік тому

Агрохолдинг МХП Юрія Косюка, що є найбільшим виробником курятини в Україні, за підсумками 2023 року одержав $142 млн прибутку проти $231 млн збитків у 2022 році.

Про це говориться у звіті компанії.

Виторг компанії зріс на 14% проти 2022 року й сягнув $3,02 млрд у 2023 році.

Валовий прибуток збільшився на 5% – до $639 млн, а операційний – на 33%, до $339 млн.

Скоригований показник EBITDA зріс на 16% і становить $446 млн.

МХП – один із найбільших виробників курятини в Україні. Вчора стало відомо, що компанія купує новий актив – 100% корпоративних прав у неназваному підприємстві, яке займається переробкою м’яса в Україні. Вартість цієї угоди оцінюється у 14,0 млн євро ($15,1 млн). Група вже придбала 24,9% корпоративних прав за 3,5 млн євро.

Згідно з даними аналітичної системи Contr Agent, починаючи з 18 квітня, МХП став співвласником ТОВ «Український м'ясний хутір» у Луцьку. Агрохолдинг володіє 24,9% корпоративних прав, тоді як 75,1% належить луцькому підприємцю Олегу Дмитруку.

Раніше Mind писав, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) дав згоду словенській компанії Perutnina Ptuj D.O.O., що перебуває під контролем агрохолдингу МХП Косюка, на придбання кількох албанських підприємств, які спеціалізуються на виробництві та переробці курятини.

Крім того, Косюк нещодавно дістав дозвіл від Антимонопольного комітету України на придбання більшості акцій лондонської логістичної компанії KK & Sons Group LTD. Ця фірма – єдиний власник ТОВ «КТЛ Україна» і низки інших компаній, пов'язаних з одеситами Андрієм Кузьміним, Сергієм Кочергіним та Ігорем Хохловим.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло