Швеція виділить 28 млн євро на підтримку обороноздатності України
З них 18 млн євро спрямують на три військові коаліції, решту – у фонд НАТО для України

Уряд Швеції доручив своїм Збройним силам виділити Україні 28 млн євро на підтримку обороноздатності України. Частину коштів спрямують на три військові коаліції, до яких залучена країна, решту – у фонд НАТО для України.
Про це йдеться у повідомленні уряду Швеції.
Зазначається, що 18 млн євро з цих коштів спрямують на підтримку трьох коаліцій сил і засобів у рамках контактної групи з питань оборони України, до яких залучена країна. Уточнюється, що на коаліцію з розмінування спрямують 5 млн євро, на морську безпеку – 3 млн євро та коаліцію безпілотників – 10 млн євро.
Наголошується, що решту 10 млн спрямують до трастового фонду комплексного пакета допомоги НАТО для України. Мета фонду – закупівля пального, медичного обладнання, військового тренувального обладнання та підтримка для зміцнення й модернізації інститутів оборони і безпеки України.
«Ми продовжуємо підтримувати Україну й робитимемо це стільки, скільки буде потрібно. Шведська підтримка поступово використовуватиметься для закупівлі нового обладнання у промисловості для передачі Україні. За допомогою цих коштів ми можемо посилити обороноздатність України у сфері безпілотників, розмінування та посилення спроможностей ВМС України», – наголосив міністр оборони Швеції Пол Йонсон.
В уряді Швеції зауважили, що фінансування здійснюється в межах тих коштів, які виділили раніше в ухвалених пакетах допомоги для України.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на початку квітня Швеція виділила близько $3,7 млн на гуманітарну допомогу для України. Країна надала цю підтримку через продовольчу програму Організації Об'єднаних Націй.
Водночас у грудні 2023 року шведський уряд схвалив передачу Україні зимового пакета допомоги на 124 млн євро. Тоді в уряді країни наголосили, що Україна бореться з російськими окупантами не лише за своє виживання, а також «за безпеку та свободу Європи».
Разом з тим у січні шведська сторона закликала збільшити пряме виробництво снарядів для України та надати державні гарантії оборонній промисловості країни.
«Настав час налагодити пряме виробництво боєприпасів для України. Це потребуватиме державних гарантій на початковому етапі», – сказала депутатка риксдагу, лідерка Соціал-демократичної робітничої партії Магдалена Андерссон.
Тоді ж українська сторона заявила про зацікавленість у спільному виробництві зброї зі Швецією. На той момент українська сторона здійснювала спільну оборонну діяльність із Туреччиною, Румунією, Польщею та Британією. Водночас із Чехією, США та Німеччиною досягнула домовленостей про співпрацю.
«Спільне виробництво зі Швецією для нас пріоритет. І я впевнений, що прийде такий день, коли ми з вами зможемо побачити відкриття в Україні першого спільного виробництва», – сказав президент України Володимир Зеленський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].