Бізнес дотиснув: Мін'юст перепише законопроєкт про конфіскацію санкційних активів
На рівні закону буде встановлено чіткий механізм стягнення санкційних активів та захисту прав непідсанкційних співвласників

Законопроєкт №11195, який пропонує новий механізм стягнення санкційних активів, у нинішньому вигляді не буде винесено на розгляд Верховної Ради.
Про це повідомила заступниця міністра юстиції України Інна Богатих.
«Зраду скасовуємо, а захист не повʼязаних з рф інвестицій – ні», – написала вона.
Законопроєкт мав на меті врегулювати ситуацію, коли підсанкційна особа володіє активом не напряму, а через непідсанкційну іноземну структуру. У такому випадку пропонувалося конфіскувати весь актив, а потім повертати іншим акціонерам їхні частки.
Однак таке формулювання викликало хвилю протестів з боку бізнесу, який побоювався несправедливого вилучення активів.
Богатих визнала, що формулювання законопроєкту було некоректним, і створило враження, що йдеться про позасудову конфіскацію.
«Маю погодитись, потрібно коректно виписати, що КМУ не приймає рішення про стягнення, а приймає рішення про подання Мін’юстом позову до ВАКС (коли частка підсанкційної особи становить менше 25%)», – пояснила вона.
За її словами, законопроєкт буде допрацьовано до першого читання, а норма стосовно повноважень Кабінету Міністрів буде уточнена.
Крім того, на рівні закону буде встановлено конкретний строк і порядок відновлення прав непідсанкційних співвласників і відповідальність за порушення цього порядку.
.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].