В Івано-Франківській бібліотеці відбулася лекція-практикум із ментального здоров’я – ОДА

В Івано-Франківській бібліотеці відбулася лекція-практикум із ментального здоров’я – ОДА

Бібліотекарі дізналися про основні постулати збереження ментального здоров'я

В Івано-Франківській бібліотеці відбулася лекція-практикум із ментального здоров’я – ОДА
Фото: Івано-Франківська ОДА

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулася лекція-практикум із ментального здоров’я для працівників бібліотеки.

Про це повідомила Івано-Франківська ОДА.

«Фахівці обласної книгозбірні дізналися про основні постулати збереження ментального здоров'я, особливо під час війни, адже за визначенням ВООЗ – «це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров'я об'єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що лекцію-практикум провели регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я, головний обласний педіатр Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лариса Підвербецька та клінічний психолог обласної дитячої лікарні Галина Попович.

Окрім цього, зазначається, що учасники тренінгу мали можливість попрактикуватися у виконанні «цікавих» психологічних вправ та отримати «ґрунтовні» відповіді на запитання, які «турбують сьогодні в непростих воєнних реаліях».


Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Центр громадського здоров'я розповів, як самостійно надавати собі психологічну допомогу. Фахівці наголошують, що самодопомога є основною та невіддільною складовою піклування про ментальне здоров'я.

Вона може полягати в наступному: фізичне здоров'я – запобігання та лікування захворювань; повноцінне харчування – уникання фаст-фуду, надмірного споживання кофеїну; відстоювання власних інтересів; уникнення самодеструктивних дій – вміти вчасно зупинятися; знання про інструменти, які допомагають особисто вам; вміння розпізнавати власні емоції; співчутливість до себе.

Тим часом Національна служба здоров'я України відкрила реєстрацію на курс із психологічної підтримки для лікарів.

Працівники сфери охорони здоров’я зможуть отримати специфічні знання про те, як підтримувати людей, що зазнали травм унаслідок війни. На курсі медпрацівників навчать встановлювати довіру з такими пацієнтами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло