Заборона вражати цілі на російській території заважає Україні захищати Харківщину — ISW

Заборона вражати цілі на російській території заважає Україні захищати Харківщину — ISW

Раніше Україна попросила США допомогти їй уразити цілі на території рф

This text is also available in English
Заборона вражати цілі на російській території заважає Україні захищати Харківщину — ISW

Заборона США та інших західних країн завдавати ударів по території рф зброєю, яка постачається в Україну, «серйозно підриває» здатність Києва захищатися від російського наступу в Харківській області.

Джерело. Про це зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) в черговій доповіді, присвяченій російському вторгненню в Україну, у п'ятницю, 17 травня.

ISW вважає, що введені Заходом обмеження на удари по військових об'єктах у росії створили в прикордонних районах «схованку», з якої російська авіація може завдавати «ударів бомбами і ракетами» по українських позиціях і скупченнях техніки.

За кілька днів до цього офіційні особи США в черговий раз заявили, що Білий дім не підтримуватиме використання озброєння, що постачається Україні, для завдання ударів по військових об'єктах на території рф.

Прес-секретар Міністерства оборони США Сабріна Сінгх заявила в четвер, 16 травня, що адміністрація Джо Байдена не змінила своєї позиції з цього питання і досі вважає, що американська техніка має бути використана тільки для звільнення окупованої української території.

Видання The Wall Street Journal з посиланням на американських та українських офіційних осіб у п'ятницю, 17 травня, повідомило, що на тлі російського наступу під Харковом Київ звернувся до Вашингтона з проханням надати більше розвідувальних даних щодо розташування військ та військових об'єктів усередині росії.

Зазначається, що завдавати ударів по них Україна планує, як і раніше, за допомогою зброї власного виробництва.

При цьому міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс на конференції Sea Power в Лондоні повідомив, що його країна дозволила Києву завдавати ударів по анексованому Криму британською зброєю. Він пояснив це тим, що півострів, згідно з міжнародним правом, залишається частиною України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло