Німеччина змінила свою позицію і підтримує США в конфіскації заморожених російських активів

Німеччина змінила свою позицію і підтримує США в конфіскації заморожених російських активів

Це гарантує участь Штатів у новому плані виплат незалежно від підсумків президентських виборів у листопаді 2024 року

This text is also available in English
Німеччина змінила свою позицію і підтримує США в конфіскації заморожених російських активів
фото DR

Німеччина змінила свою позицію щодо використання заморожених російських активів і тепер підтримує пропозицію США направити їх на фінансування України.

Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ходом переговорів.

Згода Німеччини може стати поворотним моментом у тривалому обговоренні, після якого ЄС погодиться на новий план допомоги Києву та забезпечить участь у ньому США незалежно від підсумків виборів у листопаді 2024 року. Йдеться лише про $50 млрд доходів із заморожених $300 млрд.

Остання пропозиція США була сприйнята більш позитивно в європейських столицях, включаючи Берлін, оскільки вона передбачає просте використання відсотків, які генеруються активами, без конфіскації основної суми боргу, розповідають чиновники.

Країни ЄС уже погодилися використати цей потік доходів, оподатковуючи його майже на 100%, і переказувати ці доходи в Україну двічі на рік. Угода G7 замінить цю домовленість.

Раніше США пропонували витратити самі заморожені російські активи на допомогу Україні. ЄС щойно схвалив використання доходів із них. Згідно з новим регламентом, Україні направлять 90% отриманих доходів – близько 3 млрд євро.

Їх можна буде використовувати як для відновлення, так і у військових цілях. 10% коштів тимчасово утримають на випадок власних ризиків.

ЄС не має наміру переказувати росії доходи від заморожених активів навіть після зняття санкцій.

Усього заморожено активів на $300 млрд, більшу частину яких розміщено в Європі в європейському депозитарії Euroclear. Тільки з початку 2024 року доходи становили 1,6 млрд євро. До 2027 року доходи можуть бути вже 15–20 млрд євро.

Конфіскувати самі активи європейські чиновники не готові, вважаючи це порушенням міжнародного права.

Крім того, і ЄС, і США побоюються заходів у відповідь росії – конфіскації коштів, заморожених на російських рахунках приватних іноземних інвесторів.

Серед європейських країн поки що тільки парламент Естонії ухвалив закон, який дозволить направити заморожені активи росіян та російських компаній на відновлення територій України, що постраждали від війни.

США, на відміну від ЄС, хотіли б витратити самі заморожені активи.

Палата представників у квітні вже схвалила законопроект, який дозволяє направити Україні приблизно $6 млрд із заморожених $300 млрд резервів. Рішення може бути ухвалене на саміті G7 в італійському Бріндізі 13–15 червня.

Бекграунд. Напередодні очільник МЗС Чехії Ян Ліпавський повідомив, що ЄС спрямує прибутки від активів рф на допомогу Україні. За його словами, лише цього року це становить приблизно 3 млрд євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло