Французькі крайні праві розірвали стосунки з німецькими після заяв голови АДН про учасників СС
Головний кандидат у парламент ЄС від АДН на тлі скандалу пішов зі своєї посади

Французька правопопулістська партія «Національне об'єднання» припиняє свою співпрацю в Європарламенті з німецькою партією правого спрямування «Альтернатива для Німеччини» (АДН) після коментарів євродепутата АДН про його ставлення до учасників підрозділів СС.
Джерело. Про це повідомляє агентство AFP.
Голова «Національного об'єднання» Джордан Барделла ухвалив рішення більше «не засідати» з АДН у парламенті, повідомив керівник передвиборчого штабу французької партії.
Це рішення пов’язане з інтерв'ю головного кандидата від АДН на європейських виборах Максиміліана Кра італійській газеті La Repubblica.
У ньому він заявив, що не всі члени СС були злочинцями.
«Я ніколи не скажу, що будь-хто, хто носив форму СС, автоматично стає злочинцем», – сказав Кра. На питання, чи були СС військовими злочинцями, він відповів: «Відсоток злочинців, звичайно, був високий, але не всі вони були злочинцями».
«У нас були відверті дискусії з АДН, але висновки не були зроблені. Ми бачимо наслідки», – прокоментував рішення французької партії представник «Національного об'єднання».
Як стало відомо згодом Максиміліан Кра – у середу, 22 травня – оголосив про звільнення з посади члена федерального правління АДН. Цього ж дня німецькі ЗМІ повідомили, що керівництво АДН заборонило Кра виступати публічно.
Сам парламентарій пояснив своє рішення тим, що його заяви «використовуються як привід для завдання шкоди нашій партії».
«Останнє, що нам зараз потрібно, – це дебати про мене. АДН має зберігати свою єдність», – написав політик в X (твіттері).
Як зазначають ЗМІ, розрив між двома партіями правого спрямування намітився вже давно. Ексголова «Нацоб'єднання» Марін Ле Пен дистанціювалася від АДН після розслідування німецьких журналістів про таємну конференцію ультраправих на віллі під Берліном, де обговорювалася, зокрема, масова депортація з Німеччини мігрантів, нагадує AFP.
Вибори до Європарламенту відбудуться 9 червня. На тлі зростання популярності правих партій у Європі соціологи передбачають зміцнення у Європарламенті позицій правої політичної групи «Ідентичність та демократія».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].