Обсяг прямих іноземних інвестицій у Китай впав на 27,9% у січні – квітні
Зокрема минулого місяця ПІІ становили 58,5 млрд юанів, що стало мінімальним показником із листопада

За перші чотири місяці 2024 року вхідні прямі іноземні інвестиції в Китай впали на 27,9% в річному обчисленні – до 360,2 млрд юанів ($49,74 млрд), що свідчить про те, що на тлі млявої економіки перелом залишається недосяжним.
Про це пише Nikkei Asia.
Згідно з даними, опублікованими Міністерством торгівлі в п'ятницю, у квітні надійшло лише 58,5 млрд юанів, що є найнижчим місячним показником із листопада, порівняно з 86,6 млрд юанів у березні.
Прямі іноземні інвестиції в Китай продовжували зростати протягом років після COVID-19, перш ніж впали на 8% у 2023 році. Пекін уже деякий час намагається переломити цю тенденцію. У березні китайський Кабінет міністрів оприлюднив низку заходів, спрямованих на «підвищення довіри іноземних інвесторів до інвестування в Китай», зокрема на розширення доступу до ринку та пом'якшення візових правил.
Але іноземні бізнес-групи кажуть, що було багато обіцянок, але мало дій із боку уряду щодо поліпшення бізнес-середовища.
Нещодавнє опитування, проведене Торгово-промисловою палатою Європейського Союзу, показало, що лише 15% респондентів вважають Китай найкращим вибором для поточних інвестицій, тоді як 13% бачать його головною метою для майбутніх інвестицій. Обидва показники є історичними мінімумами.
Це ж опитування показало, що уповільнення китайської економіки викликає найбільше занепокоєння у 39% опитаних компаній. Офіційні дані, опубліковані минулого тижня, свідчать про слабкий внутрішній попит, а проблеми з нерухомістю продовжують створювати проблеми для досягнення мети Пекіна щодо зростання на рівні «приблизно 5%» цього року.
За даними міністерства, інвестиції з Іспанії та Німеччини зросли на 263% і 34,7% відповідно в період із січня до квітня.
Близько 12,7% від загального обсягу, або 45,7 млрд юанів, пішло у високотехнологічну обробну промисловість Китаю, водночас іноземні інвестиції в сектор розміщення та громадського харчування підскочили на 65,1%, додали в міністерстві.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що іноземні інвестиції в Китай сповільнюються третій місяць поспіль, що підкреслює боротьбу Пекіна за залучення більшої кількості іноземних коштів для стимулювання своєї економіки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].