Обсяг прямих іноземних інвестицій у Китай впав на 27,9% у січні – квітні

Обсяг прямих іноземних інвестицій у Китай впав на 27,9% у січні – квітні

Зокрема минулого місяця ПІІ становили 58,5 млрд юанів, що стало мінімальним показником із листопада

Обсяг прямих іноземних інвестицій у Китай впав на 27,9% у січні – квітні

За перші чотири місяці 2024 року вхідні прямі іноземні інвестиції в Китай впали на 27,9% в річному обчисленні – до 360,2 млрд юанів ($49,74 млрд), що свідчить про те, що на тлі млявої економіки перелом залишається недосяжним.

Про це пише Nikkei Asia.

Згідно з даними, опублікованими Міністерством торгівлі в п'ятницю, у квітні надійшло лише 58,5 млрд юанів, що є найнижчим місячним показником із листопада, порівняно з 86,6 млрд юанів у березні.

Прямі іноземні інвестиції в Китай продовжували зростати протягом років після COVID-19, перш ніж впали на 8% у 2023 році. Пекін уже деякий час намагається переломити цю тенденцію. У березні китайський Кабінет міністрів оприлюднив низку заходів, спрямованих на «підвищення довіри іноземних інвесторів до інвестування в Китай», зокрема на розширення доступу до ринку та пом'якшення візових правил.

Але іноземні бізнес-групи кажуть, що було багато обіцянок, але мало дій із боку уряду щодо поліпшення бізнес-середовища. 

Нещодавнє опитування, проведене Торгово-промисловою палатою Європейського Союзу, показало, що лише 15% респондентів вважають Китай найкращим вибором для поточних інвестицій, тоді як 13% бачать його головною метою для майбутніх інвестицій. Обидва показники є історичними мінімумами.

Це ж опитування показало, що уповільнення китайської економіки викликає найбільше занепокоєння у 39% опитаних компаній. Офіційні дані, опубліковані минулого тижня, свідчать про слабкий внутрішній попит, а проблеми з нерухомістю продовжують створювати проблеми для досягнення мети Пекіна щодо зростання на рівні «приблизно 5%» цього року.

За даними міністерства, інвестиції з Іспанії та Німеччини зросли на 263% і 34,7% відповідно в період із січня до квітня.

Близько 12,7% від загального обсягу, або 45,7 млрд юанів, пішло у високотехнологічну обробну промисловість Китаю, водночас іноземні інвестиції в сектор розміщення та громадського харчування підскочили на 65,1%, додали в міністерстві.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що іноземні інвестиції в Китай сповільнюються третій місяць поспіль, що підкреслює боротьбу Пекіна за залучення більшої кількості іноземних коштів для стимулювання своєї економіки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло