Китай створив фонд для підтримки напівпровідникової промисловості обсягом $48 млрд
Його ресурси подвоять обсяг фінансування, виділений у 2014 та 2019 роках

Китай запустив фонд у розмірі 344 млрд юанів (приблизно $48 млрд) для фінансування розвитку напівпровідникової галузі.
Про це пише Reuters.
Створення цього фонду є третьою фазою проєкту підтримки галузі. Його ресурси майже подвоїли обсяг фінансування, виділений у рамках попередніх двох фаз у 2014 та 2019 роках.
Міністерство фінансів Китаю володіє найбільшою часткою у новому фонді – 17%. П'ять провідних китайських державних банків – Industrial & Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China і Bank of Communications – володіють по 6%.
Останніми роками влада США обмежувала постачання передових чипів та обладнання для виробництва напівпровідникових компонентів до Китаю. Це сталося в контексті заходів, яких вживають як США, так і інші країни, для підтримки галузі через різке зростання попиту на чипи в умовах розвитку штучного інтелекту.
Наприклад, у квітні Samsung Electronics і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) отримали фінансування від американської влади на розвиток виробничих потужностей у США в розмірі $6,4 млрд і $6,6 млрд відповідно. Минулого тижня влада Південної Кореї оголосила про пакет заходів підтримки чипмейкерів на $19 млрд.
«Конкуренція зростає, оскільки всі країни прагнуть досягти самодостатності у сфері чипів», – коментує аналітик Bernstein Цін'юань Лінь.
Китайські чипмейкери також збільшують інвестиції у внутрішні ланцюги постачань і розробку передових чипів. За даними глобальної галузевої організації SEMI, китайські компанії цього року запустять 18 нових проєктів у сфері виробництва чипів, що збільшить виробничі потужності в галузі на 12%. Торік китайські компанії придбали обладнання для виробництва чипів на суму понад $30 мільярдів, що становить приблизно третину від глобальних закупівель, за даними SEMI.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що адміністрація США Джо Байдена відкликала експортні ліцензії, які дозволяли американським компаніям Intel і Qualcomm постачати напівпровідники китайському телекомунікаційному гіганту Huawei.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].