Австралія надасть Україні $20 млн енергетичної допомоги – ABC

Австралія надасть Україні $20 млн енергетичної допомоги – ABC

Країна також спрямує ще $11 млн на гуманітарну підтримку

Австралія надасть Україні $20 млн енергетичної допомоги – ABC
Фото: Pixabay

Австралія надасть Україні $31 млн допомоги. З них $20 млн спрямують на зміцнення енергосистеми, замість вугілля, яке раніше просив Київ. Кошти передадуть до Фонду енергетичної підтримки України, яким керують Єврокомісія та Україна. Решту – на гуманітарну підтримку.

Про це повідомило ABC.

У виданні нагадали, що у грудні 2023 року Україна подала два окремі запити на вугілля з Австралії, проте уряд країни відмовив у постачанні, заявивши, що відстань занадто велика. Водночас на початку повномасштабного вторгнення Австралія постачала Україні вугілля.

Міністерка закордонних справ країни Пенні Вонг пояснила, що надсилати кошти, а не пряме вугілля, дешевше та простіше.

«Якщо ви доставляєте вугілля з Австралії, у вас є витрати на доставку та страхування. Насправді ця сума грошей, якщо Україна захоче витратити їх на вугілля, дасть еквівалентну кількість вугілля порівняно з тим, що ми бачили раніше. Але це дозволяє Україні приймати власні рішення про те, куди найкраще застосувати ці кошти», – наголосила вона.

Уточнюється, що гуманітарне фінансування спрямують переважно до Управління ООН з координації гуманітарних питань, яке зосереджено на основних потребах людини (їжа, вода та притулок).

Разом з тим частину фінансування направлять безпосередньо на підтримку людей з обмеженими можливостями через Партнерство ООН з прав людей з обмеженими можливостями.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Австралія не постачатиме Києву вугілля, щоб допомогти впоратися з енергетичною кризою після масованих ракетних ударів росії. За словами заступника прем'єр-міністра країни Річарда Марлза, його країна надає достатньо військової допомоги, а вугілля є і в інших країн.

За його словами, Канберра прагне зробити свою підтримку «послідовною і постійною, щоб вона приносила Україні практичну користь», але доводиться враховувати той факт, що Австралія «перебуває на іншому краю світу».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло