У травні на ринку небанківських фінансових послуг з'явився один новий учасник, 32 – залишили ринок
Кількість банків не змінилась і становила 63

У травні 2024 року спостерігалося зменшення кількості учасників небанківського фінансового ринку – з 1045 до 1014. Кількість банків залишилася стабільною на рівні 63.
Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Протягом місяця з реєстрації було виключено 26 фінансових компаній, одного ризикового страховика та два ломбарди примусово, а також одну колекторську компанію і дві кредитні спілки за їхньою власною ініціативою.
Водночас одну колекторську компанію було включено до реєстру. Крім того, протягом травня ліцензії вісьмом фінансовим компаніям, одному страховику та ломбарду було анульовано примусово, а ще 18 фінансовим компаніям, одному ломбарду та двом кредитним спілкам – добровільно на їхню власну заяву. Національним банком було схвалено звуження обсягу ліцензії на вид діяльності з надання фінансових послуг для 12 фінансових компаній.
У травні на ринку працювали 555 фінансових компаній, 83 страховики non-life, 12 life-страховиків, один страховик зі спеціальним статусом, 119 ломбардів, 125 кредитних спілок, 5 лізингодавців, 40 страхових брокерів і 74 колекторські компанії. На ринку також функціонували 18 банківських груп та 27 небанківських фінансових груп.
У сфері платіжних послуг кількість учасників лишилася стабільною. Наприклад, на ринку працювали 20 платіжних установ, 12 фінансових установ, один банк-емітент електронних грошей та один оператор поштового зв'язку. Кількість комерційних агентів – 42, а технологічних операторів платіжних послуг – 36. У травні Національному банку надійшло 464 запити від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКЦПФР знову відмовила у видачі ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах ТОВ «Харківська товарна біржа».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].