Україна повністю або частково відновила майже 900 зруйнованих росіянами медзакладів – МОЗ
Йдеться про пошкоджені українські лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки та інші заклади

Україна більш ніж за 2 роки повністю або частково відновила 880 об’єктів медзакладів у різних регіонах. З них 522 об’єкти відновлені повністю та ще 358 – частково.
Про це повідомила пресслужба міністерства охорони здоровʼя.
«Попри системні обстріли та атаки російської армії української цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, в Україні працюють над відновленням медзакладів. Йдеться про пошкоджені українські лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо», – йдеться у повідомленні.
Уточнюється, що відновили медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо.
Разом з тим, зауважили у МОЗ, найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській і Чернігівській областях.
«Пріоритетом для держави залишається відновлення медичної інфраструктури, щоб забезпечити безперешкодний доступ кожного українця до якісної та потрібної медичної допомоги. Тому, попри численні атаки російської армії, МОЗ разом із партнерами працюють над відбудовою української медичної інфраструктури», – наголосили в міністерстві.
У пресслужбі додали, що за час повномасштабного вторгнення росії в Україну ворог пошкодив 1619 обʼєктів медзакладів і ще 214 – зруйнував повністю, і вони не підлягають відновленню.
Найбільших пошкоджень зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.
«Отримати інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо», – зазначили в МОЗ.
Окрім цього, росіяни від початку війни пошкодили 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищили 261 та захопила 125 автівок «екстренки».
За даними МОЗ, станом на 23 лютого 2023 року, сума збитків через пошкодження та руйнування українських лікарень уже перетнула позначку в $1,5 млрд.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що внаслідок війни та мобілізації в росії спостерігається гострий дефіцит медичних працівників. 3 квітня голова держдуми рф заявив про нестачу 30 000 лікарів. У районних лікарнях дефіцит кадрів сягає 50%. Це значно більше, ніж 26,5 тис., які були зафіксовані в листопаді 2023 року.
Щоб розв'язати проблему, росія набирає медиків із країн Африки, не завжди ретельно перевіряючи їхню кваліфікацію.
Тим часом ДП Медичні закупівлі України (МЗУ) впроваджують новий підхід щодо публічних закупівель – укладати трирічні договори в межах централізованих закупівель медичних товарів за державні кошти.
Йдеться про перехід на стратегічне трирічне планування закупівель медичних товарів на національному рівні. Це дозволить МЗУ ефективніше керувати забезпеченістю лікарень та мінімізувати ризики дефіциту ліків та медвиробів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].