МЗУ тепер плануватиме закупівлю ліків на 3 роки вперед, щоб знизити для хворих ризик переривання лікування

МЗУ тепер плануватиме закупівлю ліків на 3 роки вперед, щоб знизити для хворих ризик переривання лікування

Перший такий договір на закупівлю летрозолу для лікування раку вже було зареєстровано

МЗУ тепер плануватиме закупівлю ліків на 3 роки вперед, щоб знизити для хворих ризик переривання лікування
фото Pixaby

ДП Медичні закупівлі України (МЗУ) впроваджують новий підхід щодо публічних закупівель – укладати трирічні договори в межах централізованих закупівель медичних товарів за державні кошти

Перший такий договір на закупівлю препарату летрозол для лікування раку вчора було зареєстровано у Державній казначейській службі України, повідомляє прес-служба ДП.

Йдеться про перехід на стратегічне трирічне планування закупівель медичних товарів на національному рівні. Це дозволить МЗУ ефективніше керувати забезпеченістю лікарень та мінімізувати ризики дефіциту ліків та медвиробів.

Раніше МЗУ укладали контракти з постачальниками лише на рік. Це призводило до потенційних ризиків виникнення переривання лікування, зокрема якщо тендерні процедури не відбувалися, або зміщувались строки поставок із незалежних від МЗУ причин, як-от оскарження процедур, зміна планів на виробництвах тощо.

“Нинішнє рішення – це win-win для обох сторін, адже дозволяє постачальникам спланувати виробництво та графіки поставок на три роки вперед і, відповідно, запропонувати МЗУ більш привабливу ціну на свої товари”, – йдеться в повідомленні.

Застосування трирічних договорів першочергово буде розповсюджене на закупівлі онкологічних препаратів, а далі цей підхід буде застосовуватися також для таких напрямів як: бульозний епідермоліз, ендопротези, донорство крові, серцево-судинні хвороби, розсіяний склероз, легенева артеріальна гіпертензія тощо.

Більше про проблеми в галузі і як нерозв'язані проблеми з держзакупівлями можуть призвести до занепаду системи охорони здоров’я в Україні – читайте у матеріалі Mind “Що не так із Prozorro Market і чому експерти вважають, що він розвалить медичний ринок”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло