ЄС придумав обхідний шлях для можливого вето Угорщини на виділення коштів для України — FT

ЄС придумав обхідний шлях для можливого вето Угорщини на виділення коштів для України — FT

Правовий обхід планується обговорити на зустрічі міністрів МЗС 24 червня

ЄС придумав обхідний шлях для можливого вето Угорщини на виділення коштів для України — FT
фото Shutterstock

Євросоюз розробив юридичний обхідний шлях, щоб Угорщина не наклала вето на використання прибутків від заморожених російських активів для допомоги Україні.

Джерело. Про це повідомила Financial Times 24 червня.

Рада ЄС 21 травня погодилася використовувати прибутки від заморожених російських суверенних активів для допомоги Україні, виділяючи до 3 млрд євро щороку, причому більша частина їх розподілятиметься на військові потреби Києва.

Однак існують занепокоєння щодо можливого вето на цей крок з боку Угорщини.

Будапешт неодноразово виступав проти вступу України до НАТО та ЄС, санкцій проти росії, підривав зусилля Заходу щодо допомоги Україні та підтримував тісні стосунки з москвою протягом повномасштабної війни.

За даними FT, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель сказав, що Угорщина «не повинна брати участь у рішенні про використання цих грошей», оскільки вона утрималася від попереднього рішення про використання коштів у такий спосіб.

Правовий обхід планується обговорити на зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу 24 червня.

За даними FT, це також матиме вирішальне значення для просування плану G7, оголошеного на початку червня, щодо надання Україні кредиту в розмірі $50 млрд до кінця року, використовуючи відсотки від приблизно $300 млрд із заморожених російських активів.

Основна частина цих грошей зберігається в країнах ЄС, що означає, що Угорщина може проголосувати за те, щоб залишити активи нерухомими на невизначений термін.

Угорщина також блокує три окремі транші по 500 млн євро у рамках фонду Європейського фонду миру (EFF), а також 5 млрд євро, виділених для Фонду допомоги Україні EFF.

Бекграунд. Як повідомлялося, Угорщина заявила, що протиснула в переговори щодо вступу України до ЄС вимоги про захист нацменшин. Міністр МЗС Сіярто стверджує, що Україна має “повернути права, відібрані у закарпатських угорців”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло