Україна сьогодні імпортувала на 1000 МВт*год більше в порівнянні з обсягом за 3 липня – «Укренерго»
Українські втрати в енергосистемі еквівалентні споживанню влітку Нідерландів або Фінляндії

Україна 4 липня імпортувала 35 212 МВт*год, що на 1000 МВт*год більше в порівнянні з минулим днем. Водночас експорт електроенергії не відбувається і не передбачається.
Про це повідомила пресслужба «Укренерго».
Зазначається, що задля подолання значного дефіциту Україна з 11:00 до 22:00 також залучала аварійне постачання електроенергії з Польщі та Словаччини. Уточнюється, що компанія прагне зменшити обсяги обмежень споживання й підтримати резерви.
Наголошується, що головна причина застосування графіків відключень – наслідки восьми ракетних і дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку 2024 року.
«Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії», – йдеться у повідомленні.
Окрім цього, на дефіцит потужності впливає зростання споживання через літню спеку, оскільки сьогодні високі температури повітря в центральних, південних і східних областях.
«Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів», – додали в компанії.
В «Укренерго» зауважили, що станом на ранок 494 населених пункти залишаються знеструмленими. Є нові знеструмлення внаслідок бойових дій у Донецькій, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях. Водночас у Тернопільській, Хмельницький, Чернівецькій областях знеструмлювалися споживачі через негоду.
Зазначається, що з технічних причин знеструмлювалися споживачі в Запорізькій, Житомирській, Рівненській областях. Уточнюється, що технічні причини відключень пов’язані з впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що наприкінці липня з ремонту вийдуть деякі об'єкти, що генерують енергію. Отже, потужності енергосистеми зростуть. Водночас у цей же період очікують спадання температури, тобто споживання має зменшитись.
У червні Україна імпортувала електроенергії більше, ніж за весь 2023 рік. Найбільше імпорту енергоресурсів в Україну в червні припадало на Угорщину, Словаччину, Румунію, Польщу, Молдову.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].