Українські компанії змушені підвищувати зарплати через масовий відтік працівників – Нацбанк

Українські компанії змушені підвищувати зарплати через масовий відтік працівників – Нацбанк

Опосередковано це сприяє подальшому збільшенню реальних доходів населення

Українські компанії змушені підвищувати зарплати через масовий відтік працівників – Нацбанк
Фото: depositphotos.com

Українські підприємства продовжують відчувати дефіцит робочої сили, що спричиняє зростання зарплат у приватному секторі. Разом із підвищенням соціальних виплат і низькою інфляцією це сприяє подальшому збільшенню реальних доходів населення.

Про це повідомляє Національний банк України.

За даними огляду НБУ, у червні кількість нових вакансій на сайтах пошуку роботи залишалася стабільною, хоча зазвичай вони сезонно зростають завдяки старту жнив. Опитування бізнесу показують, що послаблення економічної активності призвело до зменшення кількості працівників порівняно з травнем.

Однак у деяких галузях, таких як охорона, будівництво та робітничі спеціальності, спостерігається стійке збільшення кількості вакансій.

Кількість шукачів роботи, вимірювана кількістю резюме, незначно зросла, що здебільшого відображає сезонні коливання.

Національний банк також відмічає активізацію міграції за кордон у травні-червні. За даними ООН, кількість українських мігрантів зросла до 6,6 млн осіб станом на 13 червня 2024 року. Це може бути пов’язано з дефіцитом електроенергії в країні.

Зростає також адаптація українських мігрантів за кордоном, зокрема їхня зайнятість. 

Бекграунд. Нагадаємо: Віктор Ющенко на Mind Invest Summit 2024 заявив, що дві третини українців, які виїхали за кордон, мають вищу освіту. За його словами, «Україна має боротися за повернення громадян додому. Державі вистачить людського потенціалу і без мігрантів».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло