Кая Каллас: “На саміті НАТО ми сподіваємося затвердити потужний пакет підтримки України”
“Під час саміту ми також маємо підтвердити словом і ділом, що шлях України до НАТО є незворотнім”, - каже очільниця естонського уряду

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас очікує, що на Вашингтонському саміті будуть прийняті рішення, які зміцнять оборону НАТО і затвердять довгострокову підтримку України.
Ювілейний, 75-й Саміт НАТО проходить у Вашингтоні 9-11 липня.
Головними пріоритетами Естонії Кая Каллас називає:
- підтримувати шлях України до перемоги у війні та членства в НАТО;
- залишити російську загрозу в центрі пріоритетів НАТО;
- посилити оборону, а також збільшити витрати країн-членів на оборонні витрати.
«Ми відзначаємо 75-річчя НАТО у Вашингтоні, тому на саміті ми маємо прийняти сміливі рішення, які гарантуватимуть довгострокову безпеку для нашого народу та євроатлантичного регіону», – заявила Каллас.
Прем'єр-міністерка також підкреслила, що рішення, ухвалені на саміті, мають забезпечити перемогу України та відкрити їй шлях до вступу в НАТО.
«Для перемоги Україні потрібна довгострокова військова допомога від НАТО. На саміті ми сподіваємося затвердити потужний пакет підтримки України з боку союзників. Під час саміту ми також маємо підтвердити словом і ділом, що шлях України до НАТО є незворотнім», – наголосила вона.
За словами міністра оборони Ханно Певкура, росія значно активізувала розвиток свого військового потенціалу.
“Наші потреби в обороні є високими, і Україна потребує нашої підтримки, і тому країни-члени повинні зосередитися на придбанні боєприпасів і створенні критично важливих можливостей, таких як ураження цілей на великі відстані та протиповітряна оборона, у прискорений спосіб протягом наступних п’яти років”, – зазначив міністр.
Він також закликав розпочати дискусії з союзниками щодо того, чи 2% (витрат на оборону від ВВП) є достатнім мінімумом, чи, можливо, його слід збільшити до 2,5–3%.
Окрім засідання Північноатлантичної ради, під час саміту відбудеться засідання Ради Україна-НАТО, щоб висловити єдність НАТО у продовженні довгострокової політичної та практичної підтримки України. Також планується ухвалити декларацію саміту та спільну заяву Ради Україна-НАТО.
Бекграунд. Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон напередодні саміту заявив, що головні противники вступу України в НАТО – США і Німеччина. Він вважає, що саміт у Вашингтоні може принести Україні таке ж розчарування, як і Вільнюський саміт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].