НКРЕКП вирішила не встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е
«Таке рішення було б не просто неправильним – воно шкідливе й небезпечне для держави», – заявив голова Нацкомісії Валерій Тарасюк під час засідання

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), вирішила не встановлювати єдиний тариф на розподіл електроенергії для споживачів 1 та 2 класів напруги. Голова
Таке рішення прийняли на засідання Комісії.
«Сьогодні не прозвучали аргументи «за», хоча теоретично вони є – вигода при платі за розподіл для малого бізнесу, а також б знівелювало поодинокі ризики зловживань для споживачів, які перепстрибували з одного класу на другий, і збільшення доходів державних «Енергоатому» та «Укргідроенерго». Але вони не витримують критики контраргументами, які ми почули за ці дні. Я особисто для себе прийняв такий висновок – це рішення було б не те, що неправильним, а воно шкідливе і небезпечне для держави. Тому прийняв рішення навіть не голосувати про початок процедури», – зазначив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.
За словами очільника Федерації роботодавців Руслана Іллічова, у разі встановлення єдиного тарифу витрати промислових споживачів на електроенергію зростуть на 26 млрд грн щорічно. Нині частка е/е у виробництві, зокрема металургійних та оборонних підприємств, становить від 50%.
Натомість голова Нацкомісії доручив напрацювати нормативно-правові акти щодо переходу на три класи напруги. Це передбачено європейською директивою.
Варто зазначити, що зараз в Україні є два класи споживачів електроенергії: перший – це велика промисловість, другий – всі решта споживачів. Заводи, підприємства використовують високовольтну електричну енергію, яка потребує значно менших витрат на розподіл для операторів системи розподілу.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКРЕКП ухвалила постанову щодо запровадження спецаукціонів для надання в енергосистемі резервів регулювання частоти та активної потужності на термін від одного до п'яти років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].