лавров заявив, що вітає позицію Джей Ді Венса, який виступає за припинення військової допомоги Україні
Він заявив, що “потрібно припинити накачувати Україну озброєнням і війна припиниться”

Міністр закордонних справ росії Сергєй Лавров, який перебуває з візитом у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, прокоментував позицію сенатора-республіканця Джей Ді Венса, який виступав за припинення військової допомоги Україні. Саме його Дональд Трамп висунув цього тижня кандидатом у віце-президенти США.
«Я, чесно кажучи, чув те саме, що й ви, – заявив Лавров. – Він виступає за мир, за припинення допомоги Україні. Ми це можемо тільки вітати, бо насправді необхідно саме перестати накачувати Україну озброєннями. І війна припиниться. І можна буде шукати рішення».
При цьому Лавров знову повторив російські умови для початку переговорів про припинення вогню: «Але, звичайно, рішення, які зобов'язані враховувати реалії на землі. І не тільки не землі, а й у суспільному житті».
«Реаліями на землі» російські дипломати називають незаконну анексію частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Жодна з них не окупована росією повністю, але місяць тому російський диктатор владімір путін заявив, що вимагає до початку переговорів віддати росії всю територію цих областей в їхніх адміністративних кордонах.
Венс належить до американських сенаторів, які виступали проти законопроекту про виділення Україні нового пакету допомоги у розмірі $60 млрд. У квітні цього року Венс опублікував стовпчик у газеті New York Times під назвою «Цифри з приводу України не сходяться», в якій пояснив причини такої позиції.
«Проблема України – це не Республіканська партія, це математика, – писав Венс. – Україні потрібно більше солдатів, аніж вона може знайти, навіть за умови реалізації драконівської мобілізаційної політики. І їй потрібно більше обладнання, аніж США можуть надати».
Ді Джей Венс стверджував, що Україні доведеться прийняти «жорстоку реальність», затвердити оборонну стратегію і якнайшвидше піти на переговори з росією.
“Але для цього як американські, так і українські лідери повинні прийняти, що заявлена мета війни Зеленського – повернення до кордонів 1991 року – це фантастика», – писав Венс.
Як нагадує американське видання The Hill, на Мюнхенській безпековій конференції в лютому Венс підтримував зовнішньополітичну доктрину Трампа, засновану на принципі «Америка понад усе».
Він вбачає головним зовнішньополітичним ворогом США не росію, а Китай. Слідом за екс-президентом він говорив, що Європа має взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку, зокрема у галузі виробництва озброєнь. Таким чином, на думку Венса, США можуть приділити більше уваги азійському регіону та протистояти агресивному Китаю.
Він також закликав підтримувати діалог із владіміром путіним.
«Я ніколи не назвав путіна хорошою та доброзичливою людиною. Я казав, що він людина з певними інтересами, і США мають відповідати цій людині з певними інтересами», – цитує The Hill виступ Венса у Мюнхені.
«Той факт, що він поганий хлопець не означає, що ми не можемо з ним підтримувати базовий дипломатичний контакт на основі пріоритету американських інтересів. По всьому світу повно поганих хлопців, і мені зараз набагато цікавішими є деякі проблеми у Східній Азії, ніж у Європі», – також говорив Венс.
Бекграунд. Як ми писали, Трамп офіційно став кандидатом, а у віце-президенти собі обрав політика, налаштованого проти допомоги Україні. Джей Ді Венс вважає, що Україна не зможе відвоювати окуповані території, тому надавати їй допомогу слід лише на оборону.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].