НБУ забезпечив прямий доступ іноземних інвесторів до фінансування відбудови України
З 24 липня розширюється перелік клієнтів та депонентів, яких може обслуговувати Національний банк під час виконання ним функції депозитарної установи

Національний банк оновив нормативно-правову базу для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до ринкових боргових інструментів (крім державних цінних паперів), спрямованих на відбудову і відновлення України.
Відповідні зміни було внесено до Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів НБУ, повідомляє пресслужба регулятора.
Так, з 24 липня 2024 року Нацбанк зможе відкривати та обслуговувати рахунок в цінних паперах номінального утримувача для іноземної фінансової установи, що відповідає вимогам законодавства України, та рахунок в цінних паперах власника для іноземного депозитарію.
«Відкриття рахунку в цінних паперах номінального утримувача для іноземної фінансової установи дасть змогу з'єднати інфраструктуру вітчизняного та міжнародного фінансових ринків для забезпечення доступу іноземного капіталу в Україну. Це відкриє шлях для іноземних інвестицій у фінансові інструменти, випущені для відбудови держави», – зазначили в Нацбанку. Йдеться про облігації місцевих позик, інфраструктурні облігації, облігації міжнародних фінансових організацій та про інші боргові фінансові інструменти, спрямовані на відновлення України.
Крім того, з'явиться можливість розширити «лінк» з міжнародним центральним депозитарієм Clearstream Banking Luxembourg. Так, завдяки співпраці з депозитарієм НБУ іноземці ще раніше мали змогу купувати цінні папери, але лише у гривні. Нині регулятор працює над розширенням інструментів, доступних іноземним інвесторам через міжнародний депозитарій.
У НБУ підкреслили, що ці зміни дадуть змогу виконати зобов’язання України, зафіксовані меморандумом з МВФ. Наразі реалізують перший етап заходів для поліпшення інфраструктури ринків капіталу.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Нацбанк наблизив банківське регулювання до стандартів ЄС. Регулятор оновив вимоги до достатності капіталу банківських груп, запровадив вимоги до організації процесу здійснення оцінки достатності ліквідності в банках і банківських групах та встановив порядок розрахунку коефіцієнта левериджу банками та банківськими групами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].