Тбілісі звинуватило екс-чиновників Грузії та України в змові з метою вбивства Іванішвілі
Прем'єр-міністр Грузії заявив, що “почерк” той самий, що і при замахах на Трампа і словацького прем’єра Фіцо

24 липня Служба державної безпеки Грузії заявила, що змова з метою вбивства почесного голови правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіни Іванішвілі готувалася колишніми урядовцями Грузії та колишніми правоохоронцями з України.
Служба безпеки не надала жодних конкретних імен чи доказів на підтримку звинувачень.
«Служба розслідує факти підготовки вбивства почесного голови партії «Грузинська мрія» Бідзіни Іванішвілі, організованого та фінансованого колишніми високопосадовцями уряду Грузії та колишніми співробітниками правоохоронних органів України», пише агентство у Facebook.
«Метою зазначених злочинних дій є повалення державної влади насильницьким шляхом деструктивними силами на фоні створення безладу та ослаблення влади», – йдеться в повідомленні.
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе провів паралель між імовірною змовою та нещодавніми замахами на кандидата в президенти США Дональда Трампа та прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.
Не кажучи безпосередньо про напади, Кобахідзе сказав, що новина пов'язана з «двома терористичними атаками» і викликає «велике занепокоєння... особливо на тлі того, що відбувається в світі загалом».
«Це той самий почерк, який характеризує ті самі глобальні політичні сили», – додав він.
Україна на момент публікації публічно не коментувала ці звинувачення.
Останніми днями відомство також викликало кількох грузинських бійців-добровольців, які поверталися з України, на допит у зв’язку з ймовірною змовою з метою державного перевороту в 2023 році.
Тоді грузинська влада стверджувала, що змову організували голова Грузинського легіону Мамука Мамулашвілі та посадовці, пов’язані з ув’язненим екс-президентом Грузії Михайлом Саакашвілі, за підтримки України.
Тодішній речник МЗС України Олег Ніколенко категорично відкинув звинувачення, заявивши:
«Інформація не відповідає дійсності. Нинішня влада Грузії вкотре намагається демонізувати Україну, щоб вирішити її внутрішньополітичні питання».
Бекграунд. Раніше уряд Грузії звернувся з запитом про екстрадицію екс-чиновників, пов’язаних із Саакашвілі, які працюють в Україні, на що Київ відповів відмовою.
Наразі Саакашвілі відбуває шість років ув’язнення в Грузії після того, як його заочно визнали винним у 2018 році за звинуваченням у наданні замовлення на побиття опозиційного депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Він також отримав три роки ув’язнення за звинуваченнями у зловживанні владою за помилування чотирьох поліцейських офіцерів, засуджених за вбивство в 2008 році. Саакашвілі стверджував, що звинувачення були політично мотивованими.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].