Російське військове судно порушило територіальні води Фінляндії

Російське військове судно порушило територіальні води Фінляндії

Судно, що порушило кордон, входить до складу Балтійського флоту рф і призначене для дослідження морського дна

Російське військове судно порушило територіальні води Фінляндії
фото DR

Російське військове судно порушило територіальні води Фінляндії у п'ятницю, 26 липня.

Джерело. Про це пише Reuters із посиланням на міністерство оборони скандинавської країни.

Інцидент стався у східній частині Фінської затоки. Розслідуванням того, що сталося, зараз займаються співробітники прикордонної служби Фінляндії.

Як розповів газеті Helsingin Sanomat головний слідчий прикордонної служби Петтер Штауффер, судно, що порушило кордон, входить до складу Балтійського флоту рф і призначене для дослідження морського дна.

За словами Штауффера, фінський прикордонний корабель вивів російський із територіальних вод країни, а інцидент загалом тривав близько семи хвилин.

У червні видання Follow the Money та De Tijd випустили спільне розслідування, в якому йшлося про те, що росія могла використати близько 200 цивільних суден для шпигунства за критичною інфраструктурою європейських країн та навчаннями НАТО в Північному морі.

За словами екс-аналітика контррозвідки ФБР Кевіна Ріле, раніше москва вдавалася до подібної практики в цьому регіоні лише в роки холодної війни і повернулася до неї після 2014 року.

Протягом останніх десяти років берегова охорона та європейська поліція неодноразово знаходили підслуховувальну апаратуру, підводні дрони або сканери гідроакустичних сигналів, що застосовуються для картування морського дна та виявлення кабелів, йшлося у розслідуванні.

Для розвідувальної діяльності росія використовує рибальські, вантажні та дослідницькі судна, нафтові танкери, прогулянкові яхти.

В одному Північному морі російські кораблі займалися шпигунською діяльністю не менше 950 разів, а більшість усіх зафіксованих інцидентів шпигунства відбувалася в радіусі кілометра від трубопроводів, що пролягають дном моря.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло