Китайські банки повертають до росії приблизно 80% переказів у юанях

Китайські банки повертають до росії приблизно 80% переказів у юанях

Останнім часом на юань припадало близько 40% експортних та імпортних платежів рф та більш ніж половина вартості на російському валютному ринку

Китайські банки повертають до росії приблизно 80% переказів у юанях
Фото: istockphoto

Китайські банки повертають до рф приблизно 80% переказів у юанях. З грудня 2023 року китайська сторона поступово посилює вимоги.

Про це повідомляє російський «Комерсант» із посиланням на обізнані джерела.

Після повномасштабного вторгнення Китай став основним торговим партнером росії, а на юань припадало близько 40% експортних та імпортних платежів рф і більш ніж половина обсягу торгів на російському валютному ринку.

У червні з боку Китаю перекази почали затримуватися на кілька тижнів, після чого часто скасовуються без пояснення причин, зазначив один зі співрозмовників видання. За його словами, це призводить до втрат клієнтів на курсі та конвертації. «Комісію всі візьмуть, а платіж не виконають», – наголосив він.

Керуючий партнер консалтингової компанії «Сапожніков і партнери» Олексій Сапожніков розповів, що гроші часто зависають на кореспондентських рахунках на 30–40 днів і повертаються назад. За його словами, іноді товар прибуває до рф, а китайський постачальник не може отримати свої гроші протягом п'яти-шести місяців. Однак часто постачання відбуваються на умовах постоплати, додав Сапожніков.

російським компаніям дедалі частіше доводиться звертатися до послуг посередників – платіжних агентів або «торгових домів», повідомляє засновник Sagrada Legal Олег Ушаков. Зараз через платіжних агентів проходить приблизно 30% платежів, зазначає джерело видання.

Використання посередників підвищує вартість угоди, оскільки клієнти мають враховувати додаткову комісію. У середньому вона може становити 8–10% залежно від складності логістичного ланцюга й суми угоди, уточнює Ушаков.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що один із найбільших державних банків Китаю, Bank of China, припинив співпрацю з Московською біржею після її потрапляння під санкції США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло