Міністр фінансів пояснив, чому транш в 1,5 млрд євро із виділених G7 50 млрд євро не зайде в Україну фізично

Міністр фінансів пояснив, чому транш в 1,5 млрд євро із виділених G7 50 млрд євро не зайде в Україну фізично

Марченко повідомив, що кожен день війни обходиться Україні в 120 млн євро

This text is also available in English
Міністр фінансів пояснив, чому транш в 1,5 млрд євро із виділених G7 50 млрд євро не зайде в Україну фізично
фото РБК-Україна

В інтерв'ю агентству «РБК-Україна» міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що кожен день війни з росією коштує бюджету країни приблизно 120 млн євро.

Таким чином, щомісячні витрати Києва на безпеку та оборону становлять близько 3,7 млрд євро.

“Щомісяця витрачаємо на сектор безпеки і оборони 166 млрд гривень, кожного дня – в середньому 5,6 млрд гривень. Всі кошти, що ми маємо на Казначейському рахунку через податки або внутрішні запозичення, пріоритетно спрямовуються на сектор безпеки і оборони. Немає необхідності робити конкретну прив'язку військового збору до якихось спецфондів. У нас і так не вистачає доходів, щоб покрити військові потреби”, – сказав Марченко.

Міністр фінансів наголосив, що у бюджеті на 2024 рік Україні не вистачає понад 11 млрд євро. Більшість цих коштів має бути зібрана рахунок підвищення податків, у зв’язку з чим уряд нещодавно подав новий законопроект.

З моменту повномасштабного російського вторгнення бюджет України більш ніж на половину наповнюється за рахунок кредитів та безоплатної допомоги західних країн.

МВФ виділив Україні $15,6 млрд фінансової підтримки в рамках програми розширеного фінансування (EFF), яка має виплачуватися регулярними траншами до 2027 року.

Останній транш у розмірі $2,2 млрд Україна отримала на початку липня. За програмою МВФ Київ також отримав політичні зобов'язання від партнерів на $122 млрд до 2027 року.

Минулого року Україна отримала $42,5 млрд зовнішнього фінансування від різних донорів, що дозволило їй функціонувати в умовах війни.

У МВФ заявили, що приблизно така ж сума знадобиться Україні для підтримки бюджету цього року.

Сергій Марченко також прокоментував рішення Великої сімки G7 про надання Україні 50 млрд євро в рахунок прибутків від заморожених російських активів, отриманих за період від початку 2024 року – перший транш складе 1,5 млрд євро.

Очікувалося, що Україна отримає кошти вже в липні 2024 року. 90% мали би бути спрямовані на військові потреби, 10% – на відновлення.

Марченко зазначив, що Україна отримає ці кошти не в фізичному вигляді.

“Таке рішення є. Є такі кошти. Чи підуть вони в бюджет України? Ймовірність цього дуже низька. Чи підуть ці гроші на закупівлю зброї для України? Так. Думаю, ці гроші підуть або на закупівлю зброї для України, або на компенсацію нашим партнерам тих витрат на закупівлю зброї, які вже були понесені”, – пояснив він.

“Згадані кошти зайдуть в Україну у вигляді конкретної зброї. Такий варіант більш гарантований. Звичайно, для нас кошти в бюджет – це краще, ніж зброя. Але зброя – це теж рішення”, – додав міністр.

Бекграунд. Нагадаємо, за словами Марченка, Україна та МВФ оцінюють додаткові фінансові потреби на 2025 рік у $12–15 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло