США запровадили санкції проти семи компаній Китаю та Ірану, причетних до виробництва дронів
Ракети та БпЛА, вироблені в Ірані за допомогою придбаних компонентів, відправляються потім до країн Близького Сходу та росії

Міністерство фінансів США у вівторок, 30 липня, запровадило санкції проти п'яти фізичних осіб та семи компаній, що базуються в Ірані, Китаї та Гонконгу, за їхню участь в іранській програмі виробництва балістичних ракет і безпілотників.
Про це пише Deutsche Welle.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За даними Мінфіну, ці компанії закуповують чи виробляють різні компоненти для міністерства оборони Ірану.
Ракети та БпЛА, вироблені в Ірані за допомогою придбаних компонентів, відправляються потім до країн Близького Сходу та росії, йдеться у повідомленні.
«Безрозсудне поширення Іраном балістичних ракет і БпЛА загрожує подальшою нестабільністю і загрожує життю мирного населення як у регіоні, так і в усьому світі», – заявив заступник міністра фінансів США Браян Нельсон.
Санкції запроваджені, зокрема, проти компанії Beijing SNTD, що базується в КНР, яка, за даними Мінфіну США, є підставною фірмою Міноборони Ірану.
Як стверджується, ця компанія закуповувала для Ірану гіроскопи та акселерометри – ключові компоненти для розробки балістичних ракет і БпЛА.
Серед фізичних осіб, які потрапили під штрафні заходи США – співробітник Beijing SNTD та його контрагент в Ірані.
Запроваджені обмеження «викривають додаткові підставні компанії та агентів», через які Іран купував необхідні компоненти, зазначив Нельсон. Він додав, що Штати «продовжать карати тих, хто сприяє Ірану у виробництві цієї смертоносної зброї».
Бекграунд. Нагадаємо: раніше Інститут судекспертиз повідомив, що російські ракети та БпЛА містять деталі більш ніж з 20 країн. Багато електронних компонентів мають подвійне призначення і використовуються у побуті, наприклад – у пральних машинках чи комп'ютерах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.