Мінфін виплатив $200 млн власникам ВВП-варантів – ЗМІ
ВВП-варанти були випущені в межах реструктуризації держборгу у 2015 році

Міністерство фінансів України 1 серпня виплатило власникам ВВП-варантів 200,6 млн дол.
Про це інформує ЕП, посилаючись на відповідь Мінфіну.
Платіж за ВВП-варантами складається з:
- платежу за згоду змін умов та відсотки на суму 130,1 млн дол;
- відстроченої суми платежу та відсотки на суму 70,5 млн дол за зростання ВВП у 2021 році (цей платіж Україна повинна була сплатити власникам варантів у 2023 році).
«Відзначимо, що близько 20% від суми 70,5 мільйона доларів США буде повернуто Україні як одному з найбільших власників даних інструментів», – повідомили у Мінфіні.
В міністерстві також додали, що здійснення платежу за згоду зміни умов випуску варантів (на суму 130,1 млн дол) дозволить Україні викупити ВВП-варанти за їхньою номінальною вартістю у наступні 3 роки.
«Згідно з досягнутими принциповими домовленостями з власниками єврооблігацій, Україна зобов'язується забезпечити справедливе та рівноправне ставлення до власників ВВП-варрантів під час будь-яких майбутніх операцій з управління державним боргом, а також дотримуватися цілей, закладених в аналізі боргової стійкості МВФ», – уточнили в міністерстві.
Довідково.
ВВП-варанти були випущені в рамках реструктуризації держборгу України у 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $3,2 млрд (20% від обсягу реструктуризації) та не є частиною держборгу країни.
Згідно з повідомленням, платежі за ВВП-варантами здійснюватимуться щорічно в грошовій формі в доларах США залежно від динаміки зростання реального ВВП України у 2019-2038 рр.
Якщо приріст ВВП за рік буде нижчий за 3% або реальний ВВП буде меншим ніж $125,4 млрд, то виплат не буде. Якщо ж приріст реального ВВП становитиме від 3% до 4%, виплата за паперами становитиме 15%.
Виплата, яка відбудеться у 2025 році стосуватиметься базового 2023 року. Тоді українська економіка зросла на 5,3% – передусім через низьку базу порівняння з 2022 роком повномасштабного вторгнення.
В умовах відновлення економіки темпи зростання ВВП України можуть перевищувати 4-5% на рік, що автоматично суттєво збільшить розміри виплат за ВВП-варантами. Такі виплати Україні доведеться здійснювати до 2041 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна здійснила першу виплату за ВВП-варантами. Сума виплати становить $40,8 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].