На Волл-стріт паніка: обвал фондових ринків загрожує США рецесією
Імовірність спаду в найбільшій економіці світу досягла 50% після того, як статистика показала несподіваний стрибок безробіття — з 4,7% до 4,9%

Світові ринки у понеділок пережили найсильніший обвал із пандемії 2020 року. Фондові індекси, котирування сировини, а також курси криптовалют синхронно обрушилися на біржах від Азії до США, пишуть аналітики Barrons.
Лавина розпродажів покотилася з Японії, де на старті торгів індекс Topix провалився на 7,8%, після чого Токійська біржа тимчасово зупинила всі операції.
За підсумками сесії Topix втратив 12,2%, що стало найгіршим падінням з 1987 року, тайванський Taiwan's впав на 8,4% – рекордно в історії.
«Рухи в Азії викликали панічні продажі», – зазначають аналітики. Коли настала черга торгувати у Туреччині, фондовий індекс біржі Стамбула просів на 4,3%, а торги зупиняли двічі.
Спад у Європі виявився трохи скромнішим: німецький DAX знизився на 2,6%, британський індекс FTSE 100 опустився на 2,2%, французький CAC 40 – на 2,3%.
Торговий день у США почався з обвалу індексу S&P500 на 4,2%, а в мінусовій зоні опинилися 455 з 500 акцій найбільших американських компаній, що входять до нього.
Індекс Nasdaq, до якого включені hi-tech гіганти економіки США, просів на 5,2%.
«Ми не бачили такої м'ясорубки з розпродажу часів ковіда в лютому-березні 2020 року», – каже Тоні Сікамор, аналітик IG Australia.
Аналітики JPMorgan пояснюють побоювання рецесії в США: за їхньою оцінкою, ймовірність спаду в найбільшій економіці світу досягла 50% після того, як опублікована в п'ятницю статистика показала несподіваний стрибок безробіття – з 4,7% до 4,9%.
Найнебезпечнішим для економіки США сценарієм стане зростання безробіття, за яким піде падіння витрат, а потім подальше обмеження найму, доходів та економічної активності, що може призвести до рецесії.
На додачу до цього акції технологічних компаній, які так сильно виграли від позитивного настрою на початку року та ажіотажу навколо ШІ та практично одноосібно тягли ринок вгору, постраждали найсильніше і тепер тягнуть його на дно.
Наприклад, котирування Intel впали на 30% через новини про втрату $1,6 млрд за квартал і скорочення 15% своїх працівників.
Apple подешевшала на 8%, після того як Воррен Баффет продав майже половину своїх акцій компанії, а акції Nvidia впали на 10% через погану новину – затримку запуску нових чіпів зі штучним інтелектом в зв’язку з недоліками дизайну.
На ринки тисне ескалація на Близькому Сході, вказують аналітики. За даними американської розвідки, Іран вже найближчими днями може завдати удару по Ізраїлю, щоб помститися за вбивство в Тегерані лідера ХАМАСу Ісмаїла Ханії. Ізраїль, своєю чергою, розглядає можливість превентивного удару по Ірану.
Слідом за акціями обвалилися криптовалюти: біткоїн падав на 16%, до $52,582, і може показати найгірший день із листопада 2022 року, а ефіріум – більш ніж на 22%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].