Європейські трейдери через страх перед ударами росії зменшили закачування газу в українські ПСГ вдесятеро – FT

Європейські трейдери через страх перед ударами росії зменшили закачування газу в українські ПСГ вдесятеро – FT

За даними агентства Argus, іноземні компанії закачали у сховища в Україні лише 15,4 млн кубометрів у червні та 51,9 млн кубометрів у липні

Європейські трейдери через страх перед ударами росії зменшили закачування газу в українські ПСГ вдесятеро – FT
Фото: Рexels

Європейські трейдери налякані російськими ударами по українських підземних газосховищах (ПСГ), через що обсяги закачування впали вдесятеро порівняно з минулим роком.

Про це повідомляє Financial Times.

Згідно з даними агентства Argus, у червні іноземні компанії закачали в українські сховища лише 15,4 млн кубометрів газу, а в липні – 51,9 млн кубометрів. Для порівняння: у 2023 році ці показники становили 102,7 млн і 586,6 млн кубометрів відповідно.

Торік період закачування тривав до жовтня, з піковими значеннями в серпні та вересні. Україна пропонувала європейським трейдерам приблизно 10 млрд кубометрів вільного місця, з яких було використано лише 2,5 млрд кубометрів.

Попри те що резервуари з газом розташовані глибоко під землею і захищені від прямих ударів, трейдерів турбує безпека наземної інфраструктури. Марко Заальфранк, керівник відділу європейської торгівлі в енергетичній групі «Axpo», пояснив, що головна проблема полягає не в ризику втрати газу, а в можливій неможливості його підняти в разі потреби.

«Нафтогаз» зі свого боку запевнив, що сховища працюють у звичайному режимі, із закачуванням і відбором газу проблем немає, попри кілька ракетних ударів у березні – квітні.

Станом на початок серпня 2024 року європейські ПСГ заповнені на 86%, але в Argus вважають, що без додаткових стимулів європейські компанії навряд чи будуть активно використовувати українські сховища цього року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що на сьогодні в українських ПСГ уже накопичено понад 10 млрд кубічних метрів газу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло