Китай різко зменшив закупівлю російської нафти, незважаючи на зустріч путіна і Сі Цзіньпіна

Китай різко зменшив закупівлю російської нафти, незважаючи на зустріч путіна і Сі Цзіньпіна

Пекін замінив російську нафту поставками з Близького Сходу, зокрема, з Саудівської Аравії і Малайзії

Китай різко зменшив закупівлю російської нафти, незважаючи на зустріч путіна і Сі Цзіньпіна
фото DR

У липні поточного року сумарний обсяг імпорту сирої нафти з росії до Китаю впав на 7,4% порівняно з показником липня минулого року і склав 1,76 млн барелів на добу. Це найнижчий рівень із вересня 2022 року.

Джерело. Про це пише агентство Reuters із посиланням на статистику Головного митного управління Китаю.

Зниження попиту на пальне в КНР тривало останні кілька місяців. Якщо в березні 2024-го Китай нарощував обсяги ввезення російської нафти, які тоді сягали 2,55 млн барелів на добу, то в другому кварталі почалося скорочення імпорту: до липня він упав на 30% порівняно з березневими показниками.

Зупинити цей процес не зміг і травневий візит владіміра путіна до голови КНР Сі Цзіньпіна. У наступні місяці, як пише видання The Moscow Times, падіння попиту на російську сировину навіть прискорилося.

Китай замінив російську нафту поставками з Близького Сходу, зазначає Reuters: постачання із Саудівської Аравії в липні зросли на 13% рік до року, до 1,51 млн барелів на день.

Крім того, на 61%, до 1,46 млн барелів на добу, злетів імпорт із Малайзії, яка є головним хабом із транзиту нафти з підсанкційних країн – Ірану та Венесуели.

Китай – найбільший покупець російської нафти, і зниження імпорту до цієї країни позначилося на доходах, які одержує москва від продажу палива за кордон. Як зазначають у фінському Центрі досліджень у галузі енергетики та чистого повітря CREA, у липні щомісячні доходи росії від експорту викопного палива склали 656 млн євро на день, що стало найнижчим показником у 2024 році.

Бекграунд. Як повідомлялося, Китай введе обмеження на експорт у західні країни сурми, яка потрібна для виготовлення зброї. Це насамперед вдарить по обороноздатності США та Європи, вважають аналітики.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло