Рада з фінстабільності підтримала створення в Україні системи страхування воєнних ризиків
Розроблення проєкту передбачено меморандумом з МВФ

Рада з фінансової стабільності (РФС) на засіданні 22 серпня 2024 року розглянула системні ризики фінансового сектору. За даними огляду, обсяги гривневих коштів клієнтів зростають у всіх групах банків, а кредитування бізнесу та населення пожвавлюється у відповідь на позитивні тенденції в економіці. Натомість потреби державного бюджету у фінансуванні сектору безпеки і оборони зростають.
Про це йдеться на сайті НБУ.
Під час засідання РФС підтримала законопроєкт про створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків, розроблення якого передбачено п. 62 Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.
Згідно з меморандумом, Нацбанк разом із Міністерством економіки та Міністерством фінансів мали підготувати початковий законопроєкт. Створена при РФС робоча група завершила його розроблення відповідно до концептуальної записки, погодженої на засіданні РФС 5 лютого 2024 року.
«Законопроєкт погоджено представниками робочої групи та опрацьовано фахівцями Світового банку й буде передано до Верховної Ради України після широкого обговорення, зокрема з представниками бізнес-спільноти», – йдеться в повідомленні.
Проєкт передбачає запровадження обов’язкового страхування певних об’єктів і добровільного страхування тих, що не підлягають обов’язковому. Стандартизовані продукти розроблятиме Державна агенція зі страхування воєнних ризиків, створена у формі акціонерного товариства, що перебуває в підпорядкуванні Кабінету Міністрів через Мінекономіки. Водночас держрегулювання та нагляд за діяльністю агенції здійснюватиме Національний банк.
Крім того, РФС схвалила створення робочої групи для розроблення пропозицій про зміни до законодавства про систему гарантування вкладів фізичних осіб в частині корпоративного управління та функціонування адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, системи внутрішнього контролю, призначення директора-розпорядника ФГВФО, на виконання п. 57 меморандуму з МВФ.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна страхуватиме інвесторів від воєнних і політичних ризиків. Відтепер можна застрахувати прямі інвестиції та дивіденди, якщо вони пов'язані з експортом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].