Коломойський легалізував понад 4 млрд грн через схему з підсанкційним банком – розслідування

Коломойський легалізував понад 4 млрд грн через схему з підсанкційним банком – розслідування

До схеми з легалізації причетний банк олігарха-втікача

Детективи Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розкрили схему легалізації понад 4 млрд грн, яку організував Ігор Коломойський. За даними слідства, у схемі також був задіяний банк, що належить іншому олігарху, який зараз перебуває під санкціями та в міжнародному розшуку.

Про це повідомили в БЕБ.

Як діяла схема?

Основна мета схеми полягала в тому, щоб приховати походження незаконно отриманих коштів. Коломойський вносив готівку на свій рахунок у ПриватБанку, після чого ці гроші проходили через серію банківських операцій з іншими підконтрольними банками й підприємствами. Для цього використовувалися фіктивні операції та банківські записи, щоб приховати рух грошей і забезпечити їх легалізацію.

Ключовий момент: реальний стан рахунків відрізнявся від того, що було показано у звітності для Національного банку. України. 

Як довго це тривало?

Схема працювала протягом двох років. За цей час Коломойський зміг приховати значну частину коштів, одержаних незаконним шляхом. Частина цих грошей була сформована за рахунок кредитів від підконтрольного йому банку, що ще більше ускладнювало процес виявлення махінацій.

Що далі?

БЕБ нещодавно виділило матеріали цього досудового розслідування в окрему кримінальну справу. Коломойському висунули обвинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу України, серед яких легалізація доходів, здобутих злочинним шляхом; підробка документів і шахрайство.

Стороні захисту відкрито доступ до матеріалів розслідування, однак слідство ще не завершене – триває перевірка інших учасників цієї схеми.

Бекграунд. Коломойському також приписують заволодіння понад 3 млрд грн компанії «Укрнафта» через фіктивні договори. За даними слідства, олігарх організував укладення договорів на виконання робіт, які фактично не виконувалися, що дозволило йому заволодіти коштами акціонерного товариства.

Незаконно одержані гроші були легалізовані через схему банківських операцій, схожу на ту, що використовувалася з ПриватБанком.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло