В Україні стартував пілотний проект з підготовки водійок автобусів
Долучитись до нього можуть жінки віком від 21 до 65 років, які мають водійське посвідчення категорії «B», «C», «CE», «D1» та досвід кермування понад 3 роки

Розпчалася реєстрація на проект «Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень». Жінки зможуть безкоштовно вивчитися на водійок автобусів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства відновлення.
«Кадрова криза сьогодні торкається фактично всіх галузей, у перевезення як вантажних так і пасажирських потреба у кваліфікованих фахівцях також є значною. Лише в регіонах сьогодні потрібно понад 6 тисяч водіїв автобусів на внутрішніх маршрутах. Тому одним із завдань держави є створення доступних умов для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок. Мета започаткованого проєкту, крім працевлаштування жінок на підприємства, є подолання упереджень щодо залучення жінок у професію водійки автобуса», – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Загалом у системі громадського транспорту в світі близько 19% водійок. В Україні цей показник складає менше 1%, за винятком електротранспорту.
Долучитись до пілотного проекту можуть жінки:
- віком від 21 до 65 років, які проживають в Україні (Київ, Київська, Дніпропетровська, Запорізька, Львівська, Полтавська, Чернігівська та Миколаївська області);
- мають водійське посвідчення категорії «B», «C», «CE», «D1»;
- є більше трьох років досвіду кермування;
- прагнуть розширити свої професійні можливості і надалі планують працевлаштуватися водійками автобуса.
Проект передбачає навчання 100 жінок. Вони пройдуть перепідготовку та перекваліфікацію для приведення навичок у відповідність до вимог реформування пасажирського транспорту в Україні та міжнародних стандартів.
Учасниці проєкту гарантовано отримають робоче місце, де запроваджені стандарти дотримання прав жінок, менторський супровід протягом усього проєкту та підтримку в адаптації на новому робочому місці.
Для участі у відборі необхідно:
- заповнити анкету на сайті https://www.she-drives.com.ua/ до 1 жовтня;
- підтвердити достовірність даних, вказаних в анкеті, за запитом команди проєкту. Для цього необхідно надіслати копії документів, які ідентифікують особу, засвідчують стаж водіння понад три роки, а також водійського посвідчення;
- пройти співбесіду з командою проєкту для знайомства;
- підписати згоду на працевлаштування водійкою автобуса після закінчення навчання.
Проєкт реалізують ГО «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що від початку 2024 року понад 15,5 тисяч українців отримали ваучери на навчання. На це держава спрямувала 114 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].