росія і Китай обговорюють створення спільного банку, через який будуть здійснюватися платежі в закритому режимі
Експерт пояснив, що китайські бізнесмени далекі від політики та «позитивно дивляться на росію»

Представники росії та Китаю обговорюють створення спільного банку, який буде стійким до санкцій Заходу та дозволить у закритому режимі проводити платежі між країнами, розповів росЗМІ директор Інституту країн Азії та Африки ім. М.В. Ломоносова Алєксєй Маслов.
«Наразі кілька великих російських банків запропонували КНР у чистому вигляді створити спільний банк. Це передбачає, що банки складають свої активи разом, а перерахування йдуть усередині. Тобто на території росії та Китаю працюють філії однієї і тієї ж організації – ці перерахування не будуть видні третій стороні», – зазначив Маслов.
За його словами, поки що цей проект перебуває на дуже ранній стадії, але вже викликав “живе обговорення” в китайському діловому середовищі. Експерт пояснив, що китайські бізнесмени далекі від політики та «позитивно дивляться на росію».
«Їм важливо, щоб їхні товари продавалися. Особливо на північному сході КНР є сотні, якщо не тисячі фірм, повністю перенацілених на роботу з росією. Нині для них втрати неймовірні. І вони більше сварять свою сторону, тому що з російської точки зору жодних проблем немає», – пояснив Маслов.
Він також зазначив, що більшість ініціатив щодо обмеження платежів «так чи інакше пов'язані з рішеннями Народного банку Китаю, який є головним регулятором», проте китайські банки також дуже побоюються вторинних санкцій з боку США.
Проблеми з платежами з росії до Китаю різко посилилися у грудні 2023 року, коли президент США Джо Байден підписав указ, що дозволяє американському мінфіну вводити вторинні санкції проти банків третіх країн за допомогу підсанкційним особам та забезпечення постачання російському військово-промисловому комплексу.
Після цього понад 98% китайських кредитних організацій припинили приймати платежі від російських компаній. Наприкінці серпня стало відомо, що між росією та Китаєм через труднощі з розрахунками зависли транзакції на десятки мільярдів юанів. При цьому, як зазначав співрозмовник Reuters, труднощі проведення платежів не викликають серйозного занепокоєння у російського керівництва, оскільки «платежі у пріоритетних областях, як і раніше, відбуваються гладко».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].