Ворог виробляє новий дрон-камікадзе з китайським двигуном – Reuters
Виготовлено вже понад 2500 таких дронів

Країна-терорист росія у 2023 році почала виробництво далекобійного безпілотника-камікадзе під назвою «Гарпія-А1». Дрони виготовляється з китайських двигунів і частин, які ворог використовував під час війни в Україні.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела в європейському розвідувальному агентстві та відповідні документи.
За даними видання, «Гарпія-А1» використовувався проти військових і цивільних об'єктів в Україні, завдаючи шкоди критично важливій інфраструктурі, а також призводячи до жертв серед цивільного населення й військовослужбовців.
Джерела надали виданню нібито зображення уламків дрону в Україні, проте не надали подальших деталей. Журналісти Reuters знайшли інформацію, яка підкріплює цей висновок, але не змогли підтвердити ці зображення самостійно.
Міністерство оборони росії не відповіло на запит видання прокоментувати цю інформацію. Разом з тим МЗС Китаю в коментарі Reuters заявило, що Пекін суворо контролює експорт товарів, що мають потенційне військове застосування, зокрема безпілотників.
«Щодо української кризи, то Китай завжди був прихильний до просування мирних переговорів і політичного врегулювання», – йдеться в повідомленні. Там зауважили, що не існує жодних міжнародних обмежень на торгівлю Китаю з росією.
Водночас дані з контракту на виробництво нового безпілотника, листування компанії щодо виробничого процесу та фінансових документів, вказують на те, що російський Іжевський електромеханічний завод «Купол», який є дочірнім підприємством російського державного виробника зброї «Алмаз-Антей», з липня 2023 до липня 2024 року виготовив понад 2500 дронів «Гарпія-А1». Завод «Купол» та «Алмаз-Антей» на запити про коментарі не відповіли.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що український експерт поставив під сумнів твердження про те, що новий російський військовий безпілотник «Вандал» був розроблений Новгородським НВК «Ушкуйник». Експерт заявив, що насправді дрон є китайським імпортом.
Тим часом Україна будує підземні заводи з виробництва зброї. Київ зможе виробляти на них зброю, якщо допомога Заходу затримуватиметься.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].