Німеччина більше не потребує російського газу і готова до зими — міністр Хабек
Водночас міністр зазначив, що ціни на газ у Німеччині «вищі, ніж до війни в Україні»

Німеччина врегулювала енергетичну кризу і готова до майбутньої зими 2025 року, заявив віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Роберт Хабек, якого цитує видання Bild.
«Дефіциту газу більше немає», – сказав Хабек під час діалогу з громадянами міста Оснабрюк, додавши, що Німеччина більше не потребує російського газу.
Російський «Газпром» призупинив прямі поставки газопроводом «Північний потік» з росії до Німеччини в 2022 році.
Наступного року Німеччина підписала угоду з Норвегією, найбільшим виробником газу в Європі, збільшивши частку норвезьких поставок до 60% (раніше такий же відсоток припадав на росію).
За словами Хабека, сховища природного газу Німеччини заповнені, і всіх цілей досягнуто. Водночас міністр зазначив, що ціни на газ у Німеччині «вищі, ніж до війни в Україні».
«Ціни вищі; це також стосується газу, але не тому, що у нас є дефіцит», – сказав міністр, додавши, що справжня причина в тому, що країни Азії скуповують скраплений газ (СПГ) через сильну спеку в їхніх країнах.
Хабек висловив упевненість, що ціни на газ знову впадуть, коли додаткові обсяги СПГ будуть випущені та вийдуть на німецький ринок. За його словами, ціни на газ у Німеччині будуть лише «помірно вищими, ніж у роки до пандемії».
Зараз Україна здійснює транзит російського газу до ЄС у рамках угоди, підписаної в 2019 році, термін дії якої закінчується в грудні 2024 року. Європа та Україна ведуть переговори з Азербайджаном про заміну росії як постачальника.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв 6 вересня заявив, що ведуться переговори з ЄС, москвою і Києвом про транзит азербайджанського газу після того, як Україна припинила транзит російського.
«росія, Україна, європейські інституції зверталися до нас у зв'язку з продовженням транзиту газу через територію України, – сказав Алієв. – Протягом кількох місяців ми докладаємо великих зусиль, щоб прийти до спільного знаменника”.
Як повідомлялося, УП дала роз’яснення щодо публікації про транзит газу з Азербайджану через Україну, писало агентство Reuters. Один із потенційних варіантів транзиту: Азербайджан може купувати російський газ для себе, а власний газ відправлятиме на експорт до ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].